На тлі гострого дефіциту препаратів хіміотерапії Благодійний фонд "Пацієнти України" та Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI доставили в нашу державу ліки для онкопацієнтів на 10,8 мільйона гривень.
"Оскільки деякі онкологічні препарати, закуплені за державний кошт, надходять у онкоцентри із затримкою, ми вдячні благодійникам за те, що наші пацієнти вже зараз можуть отримати життєво необхідне лікування безкоштовно", – повідомила пресслужба "Пацієнти України".
Як зазначається, ліки розподілили між лікарнями. У медичні заклади привезли 562 упаковки "Еверолімус" у дозуванні 2 мг, 3 мг і 5 мг, 51 упаковку "Абіратерону ацетат" у дозуванні 250 мг й 492 упаковки "Оксаліплатин" 50 мг/10 мл.
Українці можуть отримати ці препарати в Національному інституті раку в Києві, Черкаському обласному онкологічному диспансері та організації "Афіна. Жінки проти раку".
Для видачі ліків у перших двох потрібно мати електронне направлення від свого лікаря й запис на прийом до онколога, який призначить дату терапії чи надасть препарати. Щоб отримати їх через "Афіна. Жінки проти раку", необхідно заповнити спеціальну Google-форму.
Деталі можна з’ясувати за номерами: Національний інститут раку – +38 (044) 293-21-50, Черкаський обласний онкодиспансер – +38 (067) 006-59-00, "Афіна. Жінки проти раку" – +38 (066) 911 33 33 або +38 (068) 911 33 33.
"Цього (доставки препаратів – ред.) точно не сталося б без наших неймовірних партнерів – благодійного фонду Razom for Ukraine та американської благодійної організації Catholic Medical Mission Board. Дякуємо вам за те, що українські пацієнти з онкологією мають доступ до життєво важливих ліків", – додали в повідомленні.
Там також нагадали, що онкохворі мають право отримати безкоштовну медичну допомогу незалежно від місця перебування. Це можливо зробити в будь-якому медичному закладі, який має договір з Національною службою здоров'я України, за наявності направлення.
Як бути людині, в якої рак, а у країні — війна, та ще й необхідних для виживання ліків ніде немає? Як і чому влада таке допустила? І чого очікувати пацієнтам найближчим часом? Про це — у статті редакторки відділу "Суспільство" Алли Котляр "Рак і війна. Чому в Україні немає базових онкопрепаратів, і коли вони з’являться".