Електронний військово-обліковий документ: що робити, якщо його не приймають

Поділитися
Електронний військово-обліковий документ: що робити, якщо його не приймають © Міністерство оборони України
Роз'яснення дали у Міноборони.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Так, всі чоловіки цього віку зобов’язані мати при собі разом із паспортом військово-обліковий документ. Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла виданню «УНІАН», як діяти, якщо службові особи відмовляються приймати військово-облікові документи у мобільному застосунку «Резерв+».

Черногоренко пояснила, що відмова службових осіб приймати електронний військово-обліковий документ є порушенням чинного законодавства України. Вона додала, що застосунок «Резерв+№ є адекватним замінником паперових документів.

«Електронний військово-обліковий документ, який ви можете бачити в «Резерв+» і він має QR-код, прирівняний постановою Кабінету міністрів України до паперового документа. Ми домовилися на міжвідомчому рівні разом з нашими колегами з Командування Сухопутних військ, Державною прикордонною службою про те, що вони приймають і не мають права порушувати закон і вимагати паперовий документ, коли є електронний військово-обліковий документ і документ з QR-кодом», – сказала чиновниця.

Також вона пояснила, як діяти громадянам, якщо вони стикаються з випадками, коли у них вимагають паперові документи і відмовляються приймати електронні у «Резерв+».

«І ми з нашими партнерами з'ясовуємо і виправляємо вже в такому режимі ad hoc – конкретно по ситуації. Але, я ще раз хочу прокоментувати, що витребування паперового документа, якщо в тебе є електронний військово-обліковий документ - це порушення чинного законодавства України і громадяни мають право заявити про це у відповідні органи, Міноборони», – резюмувала Черногоренко.

Нагадаємо, чи можуть призвати осіб, які не проходили строкову службу. Всі чоловіки призовного віку підлягають мобілізації, за винятком випадків, прямо передбачених законодавством.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі