ПА НАТО закликала сприяти якнайшвидшому приєднанню України до Альянсу – резолюція

Документ Доповнено
Поділитися
У документі йдеться, що саме Україна має стати 33-м членом Альянсу.

НАТО повинно сприяти якомога швидшому набуттю Україною повноправного членства в Альянсі. Про це йдеться у резолюції Парламентської асамблеї НАТО, ухваленої на 70-й щорічній сесії у Монреалі.

«Парламентська асамблея закликає уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного Альянсу активізувати політичні та практичні зусилля, спрямовані на те, щоб допомогти Україні якнайшвидше отримати запрошення і стати 33-м членом НАТО», – йдеться у резолюції.

Серед іншого ПА НАТО закликала уряди та парламенти розробити до наступного саміту в Нідерландах спільний стратегічний підхід до РФ. Зокрема зосередитись на повній підготовці Альянсу до стримування та протидії ворожим діям Росії як у звичайних сферах, так і в гібридних чи ядерних.

У документі також йдеться про необхідність повного виконання всіма членами Альянсу санкцій проти РФ. Крім того, у резолюції є заклик визнати право України завдавати ударів по легітимних військових об'єктах на території агресора, відповідно до принципу самооборони, закріпленого у статті 51 Статуту ООН.

Також усіх членів Альянсу закликали без зволікань виконати цільовий показник оборонних витрат на рівні щонайменше 2% від ВВП. Також мова йде про те, аби держави НАТО розглянули можливість підвищення цього показника.

ПА НАТО закликала не лише продовжити військову, фінансову та гуманітарну підтримку України, а й збільшувати її. А також забезпечувати своєчасне постачання боєприпасів та сучасних систем озброєнь, зокрема ППО, високоточної далекобійної зброї та багатоцільових винищувачів. Водночас Парламентська асамблея закликала використати весь потенціал програм та органів, створених для допомоги Україні.

«Парламентська асамблея закликає уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного Альянсу продовжувати надавати цю підтримку Україні, доки вона протистоятиме російській агресії або у разі її загрозі у майбутньому», – йдеться в резолюції.

Також в документі є заклик підтримувати зусилля України в рамках «Формули миру» та «Плану перемоги». Крім того, там йдеться про досягнення справедливого миру в Україні, а також про необхідність залишатися вірними принципу «Нічого про Україну без України».

Резолюцією закликали посилити санкційний тиск на РФ та КНДР.

Крім того, в документі йдеться про продовження підтримки зусиль із притягнення до відповідальності російських військових та посадовців за воєнні злочини, порушення прав людини та міжнародного права.

«Парламентська асамблея закликає уряди та парламенти країн-членів Північноатлантичного Альянсу використовувати політичні та економічні важелі для стримування Китаю від підтримки військових зусиль Росії й продовжувати посилювати стійкість членів Альянсу до системного виклику, який Китай кидає євроатлантичній безпеці», – вказано у резолюції. 

При цьому ПА НАТО закликала продовжувати шукати можливості для конструктивного діалогу з Пекіном.

Також уряди та парламенти Альянсу закликали зберігати відданість безпеці та стабільності на Західних Балканах, підтримувати реформи в регіоні, а також посилювати допомогу регіональним партнерам у протидії згубному впливу авторитарних країн.

Раніше помічниця генсека НАТО Марі-Доха Бесансено заявила, що Альянс робить все для того, щоб Україна перемогла у війні та вступила до Північноатлантичного блоку.

Водночас представниця США при НАТО Джуліанна Сміт заявила, що наразі Альянс не готовий надати Україні запрошення до членства. Це є ключовим пунктом плану перемоги президента Володимира Зеленського.

Україна має перспективу отримати запрошення на членство в НАТО, погоджене Сполученими Штатами Америки, до 20 січня, коли завершується президентський термін Джо Байдена, пише у своєму матеріалі «Запрошення України до НАТО. Чи увірветься вітер змін у кватирку можливостей» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі