Досягти нової коронавірусної межі, за якої запланований з 8 січня локдаун можуть запровадити раніше, за нинішньої кількості тестувань неможливо, наголошує керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк.
Напередодні міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов заявив, що у разі стрімкого погіршення епідемічної ситуації в країні жорсткі обмеження запровадять достроково. «Зараз ми говоримо про цифру 32-35 тисяч хворих на день», - зазначив він.
На це Ковтонюк відповідає, що 35 тисяч нових хворих в країні, де щодня проводять в середньому 35-36 тисяч тестів, означатимуть ситуацію, подібну до початку фільму про зомбі-апокаліпсис «28 днів потому»: локдаун треба буде вводити, але вже не буде кому.
Звісно, можна покращити вітчизняну систему тестування. Для нормально працюючої коефіцієнт виявлення має становити 5%. Тобто виявляють 5 позитивних випадків з кожних 100 проведених тестів. В Україні він зараз сягає 33%, тобто тестів треба проводити у шість разів більше.
«Питання: якби зараз проводили 200 000 тестів на день замість 35 000, чи виявили б замість 12-13 оті самі 35 тисяч випадків?», - розмірковує експерт.
Через недостатню кількість тестувань картина із захворюваністю на коронавірус в Україні, відображена у статистиці МОЗ, не показує реальну ситуацію.
«Наша система тестування зараз – це як міряти температуру термометром, у якого максимальна позначка 37,5. Або згадайте серіал «Чорнобиль». Там коли вибухнуло, у центр надсилали дані, що рівень радіації високий, але стабільний і не досяг критичних значень. Потім виявилося, що його міряли старими вітчизняними лічильниками, які постійно показували свої максимальні позначки. А коли взяли якийсь німецький лічильник, то на ньому уже зашкалило як треба. Щось таке у нас з тестами», - пояснює він.
Прочитав заяву про нову коронавірусну межу. Це якщо в нас буде 30-35 тисяч випадків на день. Хороша заява. Але з нею є...
Опубликовано Pavlo Kovtonyuk Воскресенье, 13 декабря 2020 г.
Нагадаємо, 9 грудня уряд ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень у січні. Загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації.
З 8 по 24 січня заборонять відвідувати кафе та ресторани, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі. Попри те, що в цей період діятиме низка заборон, подібних до тих, які були під час весняного локдауну, транспорт працюватиме.
Вводити локдаун чи не вводити? Якщо вводити, то який, коли, на скільки і як? І які першочергові кроки потрібно буде зробити до, а особливо після виходу з епідемії? На ці та інші питання ZN.UA шукало відповіді разом із керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюк. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр «Нас очікує тривалий період дуже тяжкої реабілітації».