Експерти Київської школи економіки (KSE) вважають, що кількість хворих на коронавірус у кінці листопада в офіційній статистиці могло скоротитися через зменшення кількості зроблених ПЛР-тестів. Про це передає "Інтерфакс-Україна", посилаючись на пресреліз KSE.
"Зниження показників, які ми спостерігаємо в статистиці, відбувається на тлі зменшення тестування в кінці листопада і надмірно високого коефіцієнта виявлення. При цьому частка позитивних випадків стабільно висока і в шість разів більша за рекомендовану ВООЗ для контролю захворюваності (32% проти 5%)", - повідомили в KSE.
За словами експертів, в Україні сьогодні не спостерігається стійкого зниження госпіталізацій і смертей, а для висновків про стійке зменшення поширення необхідно спостерігати зменшення нових випадків протягом двох тижнів за умови незмінного або більшого числа проведених тестів.
Крім того, в KSE відзначили, що до кінця листопада 45 лікарень, призначених для лікування хворих на коронавірус, вимагали посилення медперсоналу або ліжкомісць. У 19-ти лікарнях не вистачає ліжок, в 22-х медичні команди перевантажені. У чотирьох медичних установах (Кам'янець-Подільська міська лікарня №1, Ніжинська центральна міська лікарня ім. Галицького, Дунайська обласна лікарня Одеської облради і Київська міська лікарня №1) ситуація критична - не вистачає ліжок і медиків для лікування пацієнтів з COVID-19. 60 лікарень, які лікують пацієнтів з коронавірусом, повністю заповнені, ще десять лікарень переповнені.
"Локдаун після новорічних свят загрожує неконтрольованим поширенням SARS-CoV-2 протягом місяця. Це може привести до надмірного навантаження на лікарні та додатковим смертям, яких можна було б уникнути", - резюмували в KSE.
Нагадаємо, згідно з дослідженнями, Україна залишається в п'ятірці країн Європи з найбільш критичною ситуацією з COVID-19. Відсоток позитивних випадків в Україні стабільно високий.
Уряд ухвалив рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.
Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.
Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.
Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".