Уряд може оголосити посилений карантин раніше вже затвердженої дати 8 січня, якщо в Україні стрімко зростатиме кількість інфікованих коронавірусом, повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов.
За його словами, локдаун запровадять достроково, якщо медики щодня виявлятимуть по 32-35 тисяч нових випадків захворювання. Також Кабмін орієнтуватиметься на кількість вільних ліжко-місць у профільних лікарнях.
«Зараз ми говоримо про цифру 32-35 тисяч хворих на день. Але треба розуміти, скільки було введено ліжок COVID-пакету, скільки ліжок було забезпечено киснем і скільки лікарень було залучено до подолання коронавирусной інфекції», - розповів Немчинов в ефірі телеканалу «Україна 24» увечері в неділю, 13 грудня.
Міністр запевнив, що Кабмін працює над збільшенням кількості обладнаних койко-місць для пацієнтів із COVID-19.
«МОЗ працює над тим, щоб у разі потреби довести койко-фонд до 90 тисяч. У нас постійно збільшується кількість ліжок із забезпеченим киснем, до кінця року стоїть завдання вийти на більш ніж 40 тисяч, а в перспективі - на 75 тисяч», - уточнив він.
Напередодні уряд прийняв рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.
Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.
Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.
Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".