Пандемія коронавірусу COVID-19 в Україні піде на спад лише в травні 2021 року, саме тоді вірус стане сезонним, а люди почнуть вакцинуватися.
Про це в інтерв'ю ТСН заявив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Також, за його словами, до цього часу стануть менш жорсткими карантинні обмеження.
"Орієнтовно, я вважаю, що вже з травня 2021 у нас буде вже такий адаптивний карантин, який дозволить дихати легше", - сказав Ляшко.
Він припустив, що навесні 2021 року видно сезонність вірусу, який як і більшість інших вірусних інфекцій, найбільш активний в осінньо-зимовий період.
Також Ляшко висловив надію, що саме навесні вже почнеться масова вакцинація в країні, яка призведе до формування як особистого імунітету у кожної людини, так і колективного.
"І ми забудемо про цю жахливу хворобу", - резюмував Ляшко.
Станом на 10 грудня в Україні лабораторно підтвердили 858 714 випадків коронавірусу. Зокрема, за минулу добу COVID-19 виявили у 13 371 особи. Також зафіксовано 266 летальних випадків, 13 903 пацієнта одужали.
Напередодні уряд прийняв рішення про посилення карантинних обмежень в січні. Серед іншого, з 8 по 24 січня заборонять відвідувати заклади громадського харчування, закриють розважальні заклади, спортзали, фітнес-центри тощо. Салони краси та перукарні працюватимуть за умови попереднього запису і без очікування в залі.
Попри те, що в цей період буде діяти низка заборон, схожих з тими, що були під час весняного локдауну, транспорт все ж функціонуватиме. ZN.UA розповіло, як це відбуватиметься.
Крім того, загальнонаціональний карантин, який мав діяти до кінця року, Кабмін продовжив до 28 лютого. До кінця зими продовжений і режим надзвичайної ситуації. Крім того, тепер заклади громадського харчування (крім січневого карантину) зможуть працювати до 23:00, а не до 22:00, як зараз. Розрахункові операції можна буде проводити до 22:00. У новорічну ніч кафе і ресторани зможуть приймати відвідувачів до 01:00.
Детальніше про те, чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр "Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації".