Україна розцінюється Росією як небезпека для російського режиму. Саме через Україну сьогодні проходить лінія глобального протистояння між демократією та авторитаризмом, заявив мер Києва Віталій Кличко, виступаючи у земельному парламенті Баварії перед депутатами парламенту та членами уряду Баварії.
Кличко на виступі зазначив, що Кремль не залишає прагнень відродити Російську імперію чи Радянський Союз, а також переглянути на свою користь європейський порядок після 1989 року.
"Щоб реалізувати свої плани, Путіну потрібно встановити контроль над Україною. І це питання не тільки геополітики. Для авторитарної Росії демократична, успішна і орієнтована на членство в ЄС та НАТО Україна становить смертельну небезпеку... Ми знаходимось перед реальною загрозою масштабного вторгнення на нашу землю російських військ”, – цитує Кличка КМДА.
Київський мер зазначив, що РФ своїми діями проти України, починаючи з 2014 року, повністю знищила систему європейської безпеки та намагається нав'язати європейцям розділ континенту на зони впливу, ігноруючи принципи суверенітету та територіальної цілісності держав, замінити міжнародне право на право сильного.
"Саме тому ми маємо спільно зупинити агресора! Не дати йому диктувати свою політичну волю, шантажувати Україну та демократичний світ. Без цього неможливі стабільність і мир у Європі. Так, я впевнений, що агресора можна зупинити. Ми бачимо, що Путін розуміє тільки аргументи, підкріплені силою. Тому до дипломатичних зусиль необхідно додати суттєве посилення санкцій проти Росії. Та посилити військове співробітництво партнерів з Україною", - сказав він, додавши, що санкції мають бути болючими для РФ.
"Якщо вони зможуть відвернути кровопролиття в центрі Європи, хіба це не більш важливо, ніж тимчасові побутові та економічні незручності. Нехай задумаються про це ті, хто виступає за продовження реалізації «Північного потоку – 2». Бо не можна декларувати відданість високим принципам і посилювати свою енергетичну залежність від Росії" , - сказав Кличко.
Він сказав, що розуміє, наскільки складним для Німеччини є питання постачання зброї в Україну.
"Але я закликаю вас зрозуміти, що в Європі сьогодні склалася надзвичайно небезпечна ситуація. І вона вимагає надзвичайних дій. Ніхто не має сумніву, що Україна є жертвою агресії. І Україна повинна мати засоби, щоби захищати своїх громадян від безжалісної, озброєної до зубів російської армії", - сказав він.
Зазначимо, що 19 лютого 2022 року Фонд Віктора Пінчука та Ялтинська європейська стратегія (YES) проведуть 5-й Український ланч у Мюнхені на тему «Безпека Європи вирішується в Україні», організований з нагоди Мюнхенської конференції з безпеки.
Восени 2021 року та взимку 2022 року Росія мобілізувала на українському кордоні 150 тисяч військових, розгорнувши підрозділи та сили з усіх своїх військових округів, включаючи Далекий Схід, та всіх дванадцяти армій. Це найбільше нарощування військового потенціалу Росії протягом останніх 30 років.
На додаток до трьох мотострілецьких дивізій, однієї повітряно-десантної дивізії та однієї морської піхотної бригади, постійно дислокованих у регіоні, Росія перекинула до кордону з Україною понад 60 мотострілецьких та танкових батальйонів, близько десяти ракетних батальйонів "Іскандер" та понад 30 артилерій. артилерійських батальйонів.
Розвідка Росії склала список цілей на території України, які у разі їхньої нейтралізації завадять українському командуванню відбивати російський напад. Цю карту також опублікувала естонська розвідка, зазначивши, що російська розвідка має такі списки для інших європейських країн.
Плани Кремля щодо України чіткі і зрозумілі — або домінування, або ліквідація. Отже, із стратегічними цілями східного сусіда все гранично зрозуміло, питання лише в тактиці.
Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.