Розслідувальна група Conflict Intelligence Team (CIT) розповіла, що РФ перекидає свої ракетні установки з Далекого Сходу на захід країни. Там розповіли, що 11 січня у Твіттер було опубліковано відео з комплексом 9К720 Іскандер-М. Про це повідомляє НВ.
І хоча восьмивісні пускові установки 9П78−1 та/або транспортно-зарядні машини (ТЗМ) 9Т250−1 укрито брезентом, їх можна впізнати за контурами. Перше відео було знято саме на Близькому Сході.
ржд pic.twitter.com/TKUDM1jcnE
— IgorGirkin (@GirkinGirkin) January 11, 2022
Ще один запис - вже у Свердловській області. Його опублікували через кілька днів після першого - 13 січня. На ньому автівки вже не так старанно вкриті брезентом. Там видно кунги на тривісних шасі КАМАЗ — ймовірно, інші машини комплексу Іскандер-М (9Т248, 9С552, 9С920−1 або 9У91). Також на відео присутні автопоїзди з сідельними тягачами КамАЗ-44108 та бортовими напівпричепами.
@viktorkostrikin_777 #война ♬ Давай за... - Любэ
Є ще третє відео, на якому представники розслідувальної групи помітили тривісні кунги та автопоїзди, а також контейнери з, очевидно, ракетами.
@jeanyuliya #война #ДальнийВосток ♬ Война - Фактор 2
"Згідно з непрямою інформацією з відкритих баз даних, ці склади виїхали зі станції Дивізіонна в Улан-Уде та зі станції Біробіджан-2, неподалік яких дислокуються 103-я та 107-а ракетні бригади відповідно. За їхніми даними, ці з'єднання, що мають на озброєнні Іскандери, входять до складу 36-ї та 35-ї загальновійськових армій", - цитує НВ повідомлення CIT.
Нагадаємо, 14 січня видання CNN повідомило, що Росія готує провокацію на Донбасі під "чужим прапором", щоб вдертися в Україну. За даними ЗМІ, США мають докази того, що російські оперативники навчені веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухових речовин для проведення диверсій проти власних маріонеткових сил Росії - бойовиків угруповань "ДНР" та "ЛНР".
12 січня у Брюсселі відбувся другий з трьох раунд переговорів щодо так званих "гарантій безпеки" - між Росією та НАТО. Після нього у Штатах попередили, що Москва не заявляла про свою готовність провести деескалацію на Донбасі, хоча й про те, що цього не станеться, не говорила. У Путіна, в свою чергу, негативно оцінили перемовини, під час яких Альянс відмовився закрити двері для України.
Глава МЗС РФ Сєргєй Лавров згодом заявив, що "терпінню Росії прийшов кінець". За його словами, якщо Альянс не погодиться на вимогу Кремля, то це ризикує закінчитися відповіддю, яка "може бути різною".
Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?".