Шерман про переговори із Росією: «Вона не обіцяла деескалацію, але й не заявляла, що її не буде»

Відео
Поділитися
Шерман про переговори із Росією: «Вона не обіцяла деескалацію, але й не заявляла, що її не буде» © Міноборони РФ
Заступниці держсекретаря США складно зрозуміти , що РФ відчуває загрозу з боку України.

Заступниця держсекретаря США Венді Шерман після зустрічі Ради Росія-НАТО зазначила, що з боку РФ не пролунало зобов'язання про деескалацію, але не було й заяв про те, що її не буде, інформує "Інтерфакс".

За її словами, Росія та США є двома найбільшими ядерними державами на Землі, тому складно зрозуміти заяви РФ про те, що вона відчуває загрозу з боку України.

"Вони - сильна країна. Факт, що вони відчувають загрозу від України, демократії, яка менша та все ще розвивається, складно зрозуміти, чесно кажучи", – наголосила Шерман.

Вона також додала: "Навіщо їм потрібно 100 тис. військових на кордоні, які, вони кажуть, потрібні не для вторгнення, а для навчань, коли є повідомлення про бойові навчання цього ранку. Навіщо це? Для вторгнення, залякування, спроб підривної діяльності? Я не знаю".

Заступниця держсекретаря США заявила, що  це не сприяє дипломатичному вирішенню.

Переговори НАТО та Росії у Брюсселі щодо гарантій безпеки завершилися.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі