Катастрофа літака МАУ: Іран має виплатити родичам шести жертв $90 млн доларів

Поділитися
Катастрофа літака МАУ: Іран має виплатити родичам шести жертв $90 млн доларів © ISNA
Суд у Канаді визнав збиття пасажирського літака навмисним терористичним актом.

Родичі шести загиблих в авіакатастрофі літака МАУ під Тегераном отримають близько $90 млн доларів виплат, таке рішення ухвалив суд у Канаді, повідомляє «Укрінформ».

«Верховний суд провінції Онтаріо постановив виплатити родичам шести жертв 107 млн канадських доларів (близько 90 млн доларів США – ред.) плюс відсотки», - йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням судді Едварда Белобаби, 100 млн доларів становлять відшкодування, ще 7 млн – компенсації за моральні страждання. Ці кошти позивачі повинні розділити між собою.

Відповідне рішення ґрунтується на травневій постанові суду, якою збиття літака іранськими військовими було визнано навмисним терористичним актом.

Адвокат родичів жертв Марк Арнолд тоді пообіцяв домагатися арешту майна Ірану в Канаді та за кордоном, якщо Тегеран відмовиться добровільно виконати рішення суду.

Іран ще минулого року отримав повістку в суд, однак не захищав себе під час слухань. Стороною захисту у позові визначено державу Іран, Збройні сили країни, верховного лідера Аятоллу Хаменеї, Корпус вартових Ісламської революції та інших.

Уранці 8 січня 2020 року рейс PS752 Міжнародних авіаліній України вилетів з Тегерана до Києва, але був збитий іранськими військовими невдовзі після зльоту. Усі 176 осіб на борту загинули.

Іран довго заперечував причетність КВІР до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі. У Тегерані обмежилися повідомленням про «притягнення до відповідальності» десяти осіб, але хто вони - невідомо.

Правозахисники Human Right Watch повідомили: Іран погрожує членам сімей загиблих в авіакатастрофі, намагаючись відвести звинувачення від Корпусу вартових Ісламської Революції, які збили цивільний лайнер ракетою.

Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями – це забіг на «довгу дистанцію», читайте в статті Володимира Кравченка «Не в грошах правда» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Авіакатастрофа в Ірані
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі