Інтервал між першим і повторним інфікуванням коронавірусом переважно становить 3-5 місяців. Про це заявив генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ Роман Родина на пресконференції в Києві.
ЦГЗ робив кілька запитів на обласні лабораторні центри, які ведуть статистику щодо COVID-19. Останній такий запит було зроблено приблизно місяць тому. Питання сформульовано таким чином: яка кількість пацієнтів захворіла повторно? Під повторним випадком ми розуміємо, що людина одужала, і в електронну систему епіднагляду її було введено як таку, що одужала, і після цього в неї ще раз було виявлено COVID-19. Станом на місяць тому таких випадків було значно більше ніж 1,2 тисячі", - повідомив він.
Також Родина зауважив, що період між першим і другим захворюванням переважно становив 3-5 місяців. Водночас були зафіксовані поодинокі повторні випадки інфікування з інтервалом у півтора місяця.
Нагадаємо, що у Національному інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), що входить до складу Національного інституту охорони здоровʼя США, повідомили імунітет, який з'являється в організмі пацієнтів після того, як вони перехворіли "старою" формою ковіду є стійким також до нових штамів захворювання.
Тим часом вчені намагаються з’ясувати, як довго зберігається імунітет до COVID-19 після вакцинації. Частина людей отримала по дві дози препарату, завершивши процес щеплення. Однак поки дослідження тривають, експерти вже роблять свої припущення на основі наявних даних.
"Я перехворів на коронавірус і тепер пів року можу спати спокійно. В мене є антитіла" — так заспокоюють себе ті, хто перехворів на ковід. Інші здають тест на антитіла з таємною надією — а раптом я перехворів і можна не боятися пандемії? Але у боротьбі з вірусом антитіла нічого не вирішують - наші головні захисники — це скромні Т-клітини (або Т-лімфоцити), розповідає патофізіолог і генетик, доктор медичних наук, професор, керівник відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. Богомольця НАНУ Віктор Досенко у статті редактора відділу освіти і науки ZN.UA Анни Онищенко "Для захисту від ковіду антитіла не мають значення".