Наскільки тривалим є імунітет людей до COVID-19 — The Guardian

Поділитися
Більшість даних досліджень свідчить про те, що імунна відповідь організму людини на COVID-19 є досить типовою для гострої вірусної інфекції.

Кількість хворих на коронавірус у світі перевищила 55 мільйонів. Не так давно з’явилася суперечлива інформація про імунну відповідь, що розвивається у пацієнтів, які одужали після COVID-19. Дослідження, проведене у Великій Британії показало зниження кількості антитіл у понад 350 тисяч людей. Відтоді з’явилося припущення, що імунітет людей, які перехворіли COVID-19, залишається вразливим до вірусу, пише британська газета The Guardian.

Однак, інше дослідження дійшло до протилежного висновку: з понад 30 тисяч пацієнтів у Нью-Йорку більшість показали високий рівень антитіл IgG, які зазвичай нейтралізують SARS-COV-2 - вірус, що викликає COVID- 19.

Таким чином, ситуація залишається досить заплутаною.

Чи є SARS-COV-2 надпотужним вірусом, що може повністю «підкорити» імунну систему людини, яка так ефективно захищає людський організм від багатьох інших патогенів? Чи можуть люди, які одужали після COVID-19, розраховувати на тривалий захисний імунітет?

Більшість даних досліджень свідчить про те, що імунна відповідь організму людини на COVID-19 є досить типовою для гострої вірусної інфекції. Спочатку організм підвищує рівень антитіл IgG, але після очищення від інфекції кількість цих антитіл падає до вихідного рівня.

Антитіла продукуються В-клітинами - спеціалізованим типом імунних клітин, які розпізнають специфічний антиген або вірусну мішень. Коли організм очищається від інфекції, В-клітини, що продукують антитіла, перетворюються з клітин, які спеціалізуються на виведенні величезної кількості антитіл, характерних для SARS-COV-2, у «В-клітини пам'яті». Ці клітини виробляють нижчий рівень антитіл IgG, але, важливо те, що вони зберігаються в організмі роками. Якщо в організм людини повторно потрапляє SARS-COV-2, В-клітини швидко починають виробляти високий рівень необхідних антитіл.

Немає ознак того, що у більшості пацієнтів з COVID-19 не розвивається імунна пам'ять, а тварини, які інфікувалися SARS-COV-2, захищені від повторного захворювання COVID-19, якщо вірити дослідженням.

У більшості людей, які одужують після COVID-19, відповідні антитіла проявляються через кілька місяців після інфікування. Це говорить про те, що інфекція SARS-COV-2 справді провокує захисну імунну відповідь організму людини, принаймні протягом декількох місяців. На жаль, щоб визначити, як довго триває цей імунний захист, вченим, на жаль, не залишається нічого іншого, як чекати. SARS-COV-2 циркулює серед людей менше року, тому немає можливості детально вивчити стійкість людського імунітету, на даний момент можна лише спостерігати та чекати.

Крім того, не тільки антитіла є важливою частиною імунної системи. Т-клітини також є ключовим компонентом імунної відповіді. Вони бувають двох видів: допоміжні Т-клітини, які координують імунні реакції та полегшують імунологічну пам’ять, та «Т-клітини-вбивці», які знищують інфіковані клітини організму. Попередні дослідження показали, що інфекція SARS-COV-2 провокує стійкі відповіді Т-клітин.

Цікаво, що деякі люди, які ніколи не інфікувалися COVID-19, мають Т-клітини пам’яті від інших застудних коронавірусних інфекцій, які є близькими до SARS-COV-2, тому, можна припустити, що у населення може існувати певний захист. Важливо зазначити, що роль Т-клітин у захисті від SARS-COV-2 повністю невідома, і це активна сфера досліджень. Самі лише Т-клітини навряд чи забезпечують повний імунний захист, але вони є ключовим фактором, що сприяє імунній пам’яті, і демонструють, що не тільки рівень антитіл дає повну історію про вироблення захисного імунітету.

Відповіді цих клітин ще більше підкреслюють, що SARS-COV-2 не є аномальним вірусом, здатним повністю ухилятися від імунної реакції.

Однак, SARS-COV-2, безумовно, може придушити деякі реакції імунітету, ймовірно, саме тому він спричиняє важкий перебіг COVID-19 у деяких людей, але цей вірус все-таки вразливий до імунітету людини.

Попри те, що зафіксовано випадки повторного зараження COVID-19, поки немає доказів того, що це є загальним явищем. Можливо, повторне інфікування COVID-19 у людей з «частковим імунітетом» до SARS-COV-2 спричиняє більш легкий перебіг захворювання, хоча це все ще неперевірена гіпотеза. Потрібно провести більше досліджень з питань реінфекції, щоб зрозуміти, наскільки це поширене явище, але поки зарано говорити про те, що людський організм взагалі не здатний виробляти імунітет до SARS-COV-2.

Клінічні випробування вакцин проти COVID-19 показують, що вакцини-кандидати змушують організм людини продукувати рівні антитіл, еквівалентні рівням, які мають пацієнти, що одужали після COVID-19, і ці антитіла протягом тривалого часу залишаються в організмі.

Це стосується вакцини від компанії Pfizer, яка нещодавно оголосила про позитивні результати клінічних випробувань. Це також говорить про те, що вакцини можуть забезпечити більш потужний і тривалий захист від COVID-19, ніж імунітет людини самостійно.

Однак, пошук функціонального імунітету до SARS-COV-2 є не лише «біологічною, але й «психологічною проблемою». Широке поширення вірусу та високий рівень смертності, а також те, що багато пацієнтів із COVID-19, організми яких вже очистилися від інфекції, все ще відчувають симптоми хвороби, наштовхує на думку, що вірус SARS-COV-2 є особливим збудником, подібного якому людство не бачило раніше.

Насправді ж імунітет людини є досить потужною зброєю проти SARS-COV-2 , однак відсутність вдалої стратегії системи охорони здоров’я та подекуди невмілі рішення влади погіршують ситуацію з пандемією, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі