"З 1 березня розслідування справ (щодо злочинів на Майдані – ред.) припиняється", - сказав Горбатюк в ході "круглого столу" про стан злочинів проти учасників Революції Гідності в п'ятницю.
Він нагадав, що попереджав про таку можливість, але Верховна Рада закрила свою роботу, так і не прийнявши зміни до закону про Державне бюро розслідувань. А наступне засідання парламенту відбудеться 15 березня.
Як повідомлялося, в лютому в Генеральній прокуратурі України закликали Верховну Раду відстрочити вступ в силу закону про Державне бюро розслідувань, щоб не допустити критичної ситуації з розслідуванням "майданівських" справ.
"Хотів би звернутися до народних депутатів, Верховної Ради, тому що наближається 1 березня – дата вступу в силу закону про Державне бюро розслідувань. Враховуючи ряд недоліків, які містить цей законопроект, і відсутність перехідного періоду, може наступити критична ситуація для розслідування справ Майдану та справ щодо колишніх високопоставлених осіб, що неможливо допустити", - сказав тоді Горбатюк.
18 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозра 276 особам по справі про розслідуванні злочинів під час Революції гідності.
Нагадаємо, розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.
Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".