Генеральна прокуратура України оголосила підозру 276 особам по справі про розслідування злочинів під час Революції гідності.
"Загалом притягнуто до кримінальної відповідальності, тобто повідомлено про підозру і розслідуються кримінальні виробництва щодо 276 осіб", - повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.
Він також зазначив, що шоста частина з них - високопоставлені чиновники, у тому числі екс-президент, колишні керівники адміністрацій.
Напередодні, 17 лютого, ГПУ порушила питання про спецзасоби для "Беркута" на Майдані, описаний DT.UA два роки тому. Так, заступник начальника Головного слідчого управління, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк підтвердив, що під час Майдану 18 лютого 2014 року "Беркутом" і спецвойсками застосовувалися спеціальні засоби посиленої дії з шкідливими речовинами, що надійшли з РФ.
Для цього ГПУ знадобилося всього лише два роки. Ще в лютому 2014 року "Дзеркало тижня.Україна" в статті "Нюрнберг всередині нас" писало, що в січні 2014 року уряд прийняв постанову розширює перелік спеціальних засобів, що застосовуються при охороні громадського порядку. Джерело DT.UA ще два роки тому повідомило, що в переліку спецзасобів, що застосовуються при охороні громадського порядку з'явилися ручна аерозольна граната Дрейф-2, ручна димова граната, а також вироби "Зоря-2", "Факел", "Полум'я-М".
Нагадаємо, розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.
Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".