ГПУ порушила питання про спецзасоби для "Беркута" на Майдані, описаний ZN.UA два роки тому

Поділитися
ГПУ порушила питання про спецзасоби для "Беркута" на Майдані, описаний ZN.UA два роки тому
Джерела газети ще два роки тому повідомляли про те, що на Майдані 18 лютого були застосовані спецзасоби посиленої дії.

Газета "Дзеркало тижня.Україна" в статті "Нюрнберг всередині нас" писало, що в січні 2014 року уряд прийняв постанову розширює перелік спеціальних засобів, що застосовуються при охороні громадського порядку.

Сьогодні, 17 лютого, заступник начальника Головного слідчого управління, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк підтвердив, що під час Майдану 18 лютого 2014 року "Беркутом" і спецвійськами застосовувалися спеціальні засоби посиленої дії з шкідливими речовинами, що надійшли з РФ.

За його словами, спецзасоби посиленої дії, що надійшли з Росії в протиправний спосіб, не пройшли експертизу. "Окремі з них, за висновками експертиз на даний час, містили вкрай шкідливі речовини. Ці речовини ні в яких спецзасобах країн світу не застосовуються. Станом на 18 лютого 2014 року правоохоронцям були роздані світлошумові і газові гранати", - додав Горбатюк.

Джерело ZN.UA ще два роки тому повідомило, що в переліку спецзасобів, що застосовуються при охороні громадського порядку з'явилися ручна аерозольна граната Дрейф-2, ручна димова граната, а також вироби "Зоря-2", "Факел", "Полум'я-М".

Тоді проект постанови був внесений першим заступником міністра внутрішніх справ Ст. Ратушняком "з голосу", тобто без попереднього узгодження міністерств і відомств.

Як наголошував автор статті, ст. 17 Закону України "Про міліцію" передбачає встановлення правил застосування та переліку спецзасобів Кабінетом міністрів на підставі відповідних висновків Моз та Генпрокуратури. Порушення прямої норми закону вже є кримінально караним діянням. Як відомо, застосування цих спецзасобів спричинило загибель людей, тяжкі поранення і травми, нанесення колосального збитку здоров'ю мирних громадян.

"Якщо злочин вчинено внаслідок виконання такого рішення колегіального органу, то за нього повинен відповідати кожен учасник, який голосуванням або іншим способом сприяв його прийняттю", - говорилося в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі