Розслідування кривавих подій на Майдані зупинилися через втечу підозрюваних

Поділитися
Розслідування кривавих подій на Майдані зупинилися через втечу підозрюваних Розслідування злочинів під час Майдану не проводяться. Ілюстрація
Лише справу проти екс-голови КМДА Олександра Попова передано до суду.

Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників 3, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни.

Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій, який опублікувала "Українська правда". Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

У справі про побиття студентів на Майдані Незалежністі 30 вересня 2013 року досудове розслідування зупинилося "у зв'язку з не встановленням місцезнаходження підозрюваних та оголошення їх у розшук".

Справа про побиття активістів на Банковій 1 грудня 2013 року теж не розслідується через втечу підозрюваних. З цієї ж причини слідчі не займаються справою про вбивство "Небесної сотні", прийняття "диктаторських законів, злочини найманих "тітушок" і невиправдане застосування спеціальних засобів посиленої дії. У справах про переслідування Автомайдану і вбивство чи поранення міліціонерів теж підозра нікому не оголошена. Єдина справа, яка дійшла до суду, це розслідування проти колишнього голови КМДА Олександра Попова.

Читайте також: Переслідування "автомайданівців" координувалися адміністрацією Януковича - ГПУ

Раніше директор з прав людини і спеціальний представник Ради Європи в Україні Крістос Джакомопулос в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" попереджав, що світ засудить Україну, якщо вона не розслідує вбивства на Майдані і в Одесі. Він зауважив, що українському уряду в такому разі доведеться відповідати в ЄСПЛ за позовами жертв насилля.

Згодом в ГПУ заявили, що наказ про розгін Майдану в ніч побиття студентів дав особисто Віктор Янукович. Виконання цього доручення він поклав на тодішнього главу МВС Віталія Захарченка, а також секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Раніше в жовтні генпрокурор Віктор Шокін заявив, що ГПУ досі не отримала доказів причетність Росії до розстрілів Євромайдана.

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в українському суспільстві, так і в Європі. Ще в листопаді 2014 року колишній генпрокурор Віталій Ярема в інтерв'ю ZN.UA пояснював, що саме "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. За його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі