Про це в інтерв'ю DT.UA розповів директор з прав людини і спеціальний представник Ради Європи в Україні Крістос Джакомопулос.
"Робота Міжнародної дорадчої групи – це допоміжний процес для української влади. Ідея полягає в тому, щоб попередити слідчі органи України, які розслідують події на Майдані і в Одесі, що є певні недоліки, які порушують Європейську конвенцію з прав людини. В обох звітах - щодо Майдану і Одеси, - було вказано, що такі порушення базових прав людини існують. Українська влада зі свого боку повинна взяти до уваги позицію Міжнародної дорадчої групи і вжити корегувальні дії там, де це можливо", - сказав європейський дипломат.
На питання, що буде, якщо Київ проігнорує зауваження у звіті Міжнародної дорадчої комісії, він відповів, що українському уряду в такому разі доведеться відповідати в ЄСПЛ за позовами жертв насилля.
"Мета звіту – не нав'язувати щось, а попередити владу, що бездіяльність зрештою призведе до порушення, яке буде розглядатися в суді. Тоді український уряд і Україна як держава і суб'єкт міжнародного закону буде розкритикована за порушення прав людини у двох важливих справах: щодо подій на Майдані і в Одесі. Я думаю, що це політична відповідальність влади в Україні уникнути такої критики", - пояснив Джакомопулос.
У звіті Міжнародної дорадчої групи Ради Європи також йдеться про те, що українці не вірять у правосуддя у справах вбивств на Майдані і в Одесі. Оскільки за півтора року Україна не спромоглася розслідувати ті трагічні події.
Повне інтерв'ю з прав людини і спеціальним представником Ради Європи в Україні Крістосом Джакомопулосом читайте у свідому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".