Про це йдеться в звіті Міжнародної дорадчої групи Ради Європи, який є в розпорядженні 3. В документі йдеться про те, що група помітила відсутність впевненості українців у адекватності розслідувань і здатності влади притягнути винних до відповідальності.
"Незважаючи на те, що після подій, які розглядаються, пройшло приблизно півтора року, жодних звинувачень не було висунуто стосовно смертей, спричинених пожежею в Будинку профспілок. Як і у Звіті щодо розслідувань подій на Майдані, у цьому Звіті Міжнародна дорадча група звертає увагу на серйозні недоліки, як структурні, так і оперативні, у питаннях незалежності й ефективності розслідувань, які наразі проводилися, і які, на думку МДГ, не відповідають вимогам Європейської конвенції з прав людини або практиці Європейського суду з прав людини", - йдеться у звіті.
У документі Міжнародна дорадча група звертає увагу на те, що працівники міліції і ДСНС фігурують як підозрювані у розслідуванні подій 2 травня в Одесі. Тож їхня участь в розслідуванні трагедії ставить підсумнів відповідність процесу до Європейської конвенції з прав людини. Експерти радять створити незалежне від МВС і будь-яких інших органів Бюро розслідувань, яке б займалося випадками порушень прав людини з боку органів влади і правоохоронців.
Міжнародна дорадча група була створена Генеральним секретарем Ради Європи в квітні 2014 року з метою нагляду за дотриманням усіх вимог Європейської конвенції з прав людини та практики Європейського суду з прав людини при розслідуванні випадків насильницьких дій, які мали місце в Україні, починаючи з 30 листопада 2013 року, коли на Майдані були побиті мирні демонстранти. Також група займалася моніторингом процесу розслідування трагічних подій в Одесі 2-4 травня 2014 року.
2 травня 2014 року в Одесі сталися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. Відразу в центрі міста загинули кілька людей. Після цього проукраїнські активісти прийшли на Куликове поле, у табір проросійськи налаштованих громадян. У розташованому на Куликовому полі Будинку профспілок, в якому знаходилося багато людей, почалася пожежа, під час якого також загинули громадяни. В загальному 2 травня постраждало близько 300 осіб, загинуло 48 осіб.
Через кілька днів затримали головних фігурантів екстремістських організацій, а також кілька співробітників міліції.
Водночас екс-начальник ГУ МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі оголосили в розшук. Він перетнув кордон України і втік від слідства. Українська влада неодноразово заявляля, що Фучеджі перебуває в Придністров'ї.
Саме Фучеджі працював заступником керівника міліції Одеської області з питань громадської безпеки і особисто був у центрі Одеси 2 травня. Також він виконував обов'язки начальника обласного УВС 4 травня, коли після штурму міського управління внутрішніх справ міліціонери відпустили затриманих проросійських активістів.
25 вересня радник глави МВС Зорян Шкіряк повідомив, що Головне слідче управління МВС завершило розслідування кримінального провадження за фактами масових заворушень в Одесі 2 травня.