Головне слідче управління МВС України закінчило розслідувати кримінальну виробництва за фактами масових заворушень в Одесі 2 травня, визначений список обвинувачених.
Про це в четвер на брифінгу в Києві повідомив радник глави міністертсва Зорян Шкіряк.
"Головне слідче управління МВС України завершило досудове розслідування за фактами заворушень 2 травня, матеріали кримінального провадження стосовно 24 осіб, серед яких організатори та активні учасники масових заворушень, будуть направлені до суду", - сказав він.
За словами Шкіряка, 9 осіб перебувають у розшуку, досудове розслідування щодо них триває.
Про хід розслідування справи щодо травневих подій в Одесі під час своєї прес-конференції в четвер згадав і президент України Петро Порошенко.
"З цього приводу троє притягнуті до відповідальності, один з організаторів - (Дмитро) 3 - переховується. За даними наших спецслужб, він знаходиться в Придністров'ї, періодично відвідує Росію", - сказав він, відповідаючи на питання російської журналістки.
"Ми б попросили у вас (Росії) про допомогу: видайте нам його. Нам це дуже потрібно для забезпечення розслідування трагедії 2 травня" ,- звернувся Порошенка до російської влади.
Як відомо, 2 травня в Одесі відбулися масові зіткнення прихильників єдності України і сепаратистів. В ході масових заворушень загинули 48 людей і постраждали більше 200. Більшість загинули в Будинку профспілок під час пожежі.
Протистояння почалося після того, як на Олександрівському проспекті зібралася група озброєних бойовиків, які зупинили марш "За єдину Україну". Почалася бійка, що поширилася на сусідні вулиці.
Очевидці стверджують, що перший загиблий з числа проукраїнських мітингувальників помер від кульових поранень, завданих з автоматичної зброї. На вулиці Преображенській, де він помер, вже через кілька хвилин лежали квіти. Обидві сторони активно зводили барикади зі сміттєвих контейнерів і парканів, закидали опонентів бруківкою, коктейлями Молотова. При цьому сепаратисти стріляли в одеситів з автоматичної зброї під прикриттям кордони міліції.
Після цього епіцентр подій перемістився на Куликове поле, де було встановлено наметове містечко Антимайдану. Прихильники сепаратистів сховалися в Будинку профспілок, з даху періодично летіли коктейлі Молотова і стріляли з вогнепальної зброї.
Після цього в будівлі почалася пожежа. Пожежна машина, за даними очевидців, приїхала через півгодини. Проукраїнські активісти, які весь цей час залишалися зовні, намагалися допомогти вибратися тим, хто забарикадувався всередині.
Через кілька днів були затримані головні фігури екстремістських організацій, а також кілька співробітників міліції.
У той же час екс-начальник ГУ МВС України в Одеській області Дмитро Фучеджі оголосили в розшук. Він перетнув кордон України і сховався від слідства.
Українська влада неодноразово заявляля, що Фучеджі знаходиться в Придністров'ї. У Тирасполі, однак, запевняють, що на території самопроголошеної республіки його немає.
Саме Фучеджі працював заступником керівника міліції Одеської області з питань громадської безпеки і особисто був у центрі Одеси 2 травня. Також він виконував обов'язки начальника обласного УВС 4 травня, коли після штурму міського управління внутрішніх справ міліціонери відпустили затриманих проросійських активістів.!zn