Адвокат Небесної Сотні назвав розстріли евромайдановцев терористичним актом

Поділитися
Адвокат Небесної Сотні назвав розстріли евромайдановцев терористичним актом "Беркутівці" цілеспрямовано намагалися вбити максимальну кількість людей
Слідство має намір доповнити цією статтею звинувачення проти "беркутівців", стверджує Тітич.

Адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджує, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт. Про це адвокат заявив під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради 19 листопада, яке транслювало Hromadske TV.

За словами Титыча, на ранній стадії протестів відбувалася їх навмисна радикалізація. З цією ж метою відбувалися вбивства правоохоронців, яких за Евромайдана було вбито 17, поранено близько 150.

"Вбивства правоохоронців, абсолютно необґрунтовані і невмотивовані на першій стадії радикалізації, – зрозуміло чому і з якою метою були здійснені. Слідство стосовно убивств міліціонерів веде МВС, і що з ним відбувалося до останнього часу – невідомо", – зазначив Тітич.

Адвокат також підкреслив, що ніякої спецроти "Беркута", яка брала участь у розстрілі демонстрантів, не існувало.

"Були окремі особи, пов'язані по службі під керівництвом Дмитра Садівника. Ніякої роти в сенсі підрозділи правоохоронних органів там не було. Це доведено слідством", − зазначив адвокат.

Раніше в ГПУ заявляли, що наказ про розгін Майдану в ніч побиття студентів дав особисто Янукович, який передав відповідне доручення Захарченку та Клюєву. Також у ГПУ заявляють, що "Беркут" був задіяний неофіційно для розгону Майдану в ніч на 11 грудня.

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в українському суспільстві, так і в Європі. Ще в листопаді 2014 року колишній генпрокурор Віталій Ярема в інтерв'ю ZN.UA пояснював, що саме "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. За його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв'язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейські та українські експерти під мандатом Ради Європи, у своєму звіті щодо подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.

На початку листопада стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі не побачив злочинів проти людства під час Майдану. Зокрема зазначається відсутність доказів "широкомасштабні або систематичні" насильницьких дій влади на Майдані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі