Після того, як стало відомом, що під час локдауну, який діятиме в Україні з 8 по 25 січня не буде закриття авіапростору, українці почали купувати путівки за кордон на Новий рік та Різдво. Про це в коментарі УНН розповів президент Української асоціації туристичних агентств України Антон Рудич.
"Зараз ситуація активізується після останніх заяв уряду і Президента, коли розповіли, що авіасполучення закриватися не буде (під час локдауну - ред.) і взагалі транспорт закриватися не буде в будь-якому випадку. Почався активний продаж турів, як на найближчі (дати - ред.), так і потихеньку почали Новий рік. До цього якраз невизначеність ситуації на Новий рік стримувала продажі. Зараз продажі пішли, і люди почали купувати новорічні тури", - сказав Антон Рудич.
Проте вибір турів обмежений через те, що в багатьох країнах все ж існують жорсткі обмеження.
"У нас вибір дуже обмежений зараз, тому все дуже просто - найпопулярніша країна - це, природно, Єгипет, але вона і завжди була такою популярною. І в цьому році, звичайно, екзотика теж бере своє - це і Домінікана, і Мальдіви, на які зараз деякі оператори додають рейси. Є Туреччина, звичайно, екскурсійні тури, Емірати, Танзанія - ось ці всі традиційні напрямки, крім гірськолижної Європи", - додав експерт.
Рудич також розповів, що авіаагенції не можуть зупини роботу на період локдауну, оскільки вони повинні обслуговувати клієнтів, які купили в них тури на цей час.
"Якщо туризм працює, то і ми будемо працювати. Чи будуть вони працювати з офісу, або дистанційно - це питання другорядне і не настільки важливе. Я думаю, що звичайно турагентства з мінімальним потоком людей не є джерелами поширення епідемії, а туристам це зручно. Тому думаю, що нам теж дозволять працювати, тому що у нас в день кілька людей заходить, і забезпечити нормальні умови нерозповсюдження вірусу для нас дуже просто", - сказав Рудич.
Кілька днів поспіль Міністерство охорони здоров'я України рапортує про зниження захворюваності коронавірусів в країні, пов'язуючи це з позитивною дією карантину вихідного дня. У той же час статистика Центру громадського здоров'я, навпаки, свідчить про зростання позитивності.
Про те чи потрібен Україні локдаун, а також яким він має бути ZN.UA поспілкувалося з керівником Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, колишнім заступником міністра охорони здоров'я часів Уляни Супрун Павлом Ковтонюком. Подробиці - в інтерв'ю Алли Котляр “Нас чекає тривалий період дуже важкою реабілітації”.