Деолігархізація на старті: Кабмін ухвалив важливий документ

Поділитися
Деолігархізація на старті: Кабмін ухвалив важливий документ
План заходів поки що не опубліковано.

Кабінет Міністрів України погодив план заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті, тобто олігархами.

Відповідне рішення уряду ухвалено на засіданні у середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Мета документа у визначення "правових та організаційних заходів, спрямованих на розвиток системи запобігання загрозам національній безпеці", які пов'язані з надмірним впливом олігархів та пов'язаних з ними осіб.

На даний момент цей план не опублікований, але в пояснювальній записці до проекту рішення зазначено, що документ спрямований на сприяння імплементації закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу у суспільному житті (олігархами)"., а також реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства.

Насамперед заходи мають створити запобіжники впливу олігархів в енергетичному секторі та інших сферах суспільного життя.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала за усунення неточностей у ухваленому законі №5599 про деолігархізацію. Депутати підтримали усі запропоновані уточнення.

У законі уточнили, що рішення про визнання олігархом приймає Рада національної безпеки та оборони на підставі подання:

  • Кабінету Міністрів;
  • члена РНБО;
  • Національний банк;
  • Служби безпеки України;
  • Антимонопольного Комітету України.

Під час ухвалення закону у другому читанні депутати також ухвалили правку, згідно з якою визнавати людину олігархом може НАЗК. Таким чином, закон дозволяв це робити не тільки Раді нацбезпеки та оборони.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала, не чекаючи на висновки комісії, Венеціанка зобов'язалася надати у грудні. Внаслідок цього депутати спішно проголосували законопроект на засіданні 23 вересня. Однак спікер Ради та інші депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, які стосуються як визначення поняття олігарх так і органу, який їх визначатиме. Однак Зеленський заявив, що для переголосування деяких пунктів немає необхідності.

Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті "Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що замовчує" у ZN.UA. Також у тексті "Осінь олігархів" вона розповідає, хто з них комфортно почувається зараз, у розпал чергової деолігархізації.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі