Верховна Рада проголосувала за усунення неточностей в ухваленому законі №5599 про деолігархізацію. Депутати підтримали всі запропоновані уточнення.
У законі уточнили, що рішення про визнання олігархом приймає Рада національної безпеки і оборони на підставі подання:
- Кабінету міністрів;
- члена РНБО;
- Національного банку України;
- Служби безпеки України;
- Антимонопольного комітету України.
Під час ухвалення закону у другому читанні депутати також ухвалили правку, згідно з якою визнавати людину олігархом може НАЗК. Таким чином, закон дозволяв це робити не тільки Раді нацбезпеки та оборони.
Крім того, апарат РНБО за 10 робочих днів до дня проведення свого засідання, на якому заплановано розгляд подання про визнання певної особи олігархом, направляє такій особі за місцем її реєстрації повідомлення про засідання. В повідомленні мають бути викладеними ознаки, за якими особу можуть визнати олігархом. Повідомлення, після його направлення також публікується на сайті РНБО. Водночас уточнення дозволяють такій особі усно дати свої пояснення прямо на засіданні Ради нацбезпеки, а не письмово відповісти на їхнє повідомлення.
Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала, не чекаючи висновків комісії, які Венеціанка зобов'язалася надати в грудні. В результаті депутати поспіхом проголосували законопроєкт на засіданні 23 вересня. Однак спікер Ради та інші депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, Вони стосуються як визначення поняття олігарх, так і органу, який буде їх визначати. Проте у Зеленського заявили, що для переголосування деяких пунктів немає необхідності.
Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA. Також у тексті «Осінь олігархів» вона розповідає, хто з них найкомфортніше почувається зараз, у розпал чергової деолігархізації.