Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув питання щодо усунення неузгодженостей у тексті закону №5599 про деолігархізацію. Зокрема, було вирішено звернутися до голови парламенту з пропозицією усунути виявлені редакційні неточності, а також окремі неузгодженості між положеннями ухваленого документа у порядку статті 131 регламенту, повідомила пресслужба Верховної Ради.
Згідно з вказаною статтею, до розгляду відповідного питання народним депутатам надаються пропозиції за підписом голови Ради, в яких викладається суть неузгодженостей чи редакційних неточностей. Також у документі формулюються уточнення, які мають бути внесені до тексту закону для усунення неточностей чи неузгодженостей.
Водночас обговорення та голосування кожної із внесених головою Ради пропозицій відбувається в порядку голосування пропозицій і поправок. Після завершення розгляду пропозицій голови парламенту голосування за закон в цілому не проводиться.
«Комітет також вирішив врахувати зауваження та пропозиції, підготовлені членами Комітету за наслідками розгляду зауважень головного юридичного управління апарату парламенту та рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт в другому читанні та в цілому», – додали у пресслужбі парламенту.
Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала, не чекаючи висновків комісії, які Венеціанка зобов'язалася надати в грудні. В результаті депутати поспіхом проголосували законопроєкт на засіданні 23 вересня. Однак спікер Ради та інші депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, Вони стосуються як визначення поняття олігарх, так і органу, який буде їх визначати. Проте у Зеленського заявили, що для переголосування деяких пунктів немає необхідності.
Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA. Також у тексті «Осінь олігархів» вона розповідає, хто з них найкомфортніше почувається зараз, у розпал чергової деолігархізації.