Депутати Верховної Ради відхилили всі дванадцять постанов щодо скасування прийнятого 23 вересня законопроєкту про деоліхархізацію, який пропонували відмінити через порушення регламенту під час ухвалення. Під час голосування жодна із них не набрала необхідних 226 голосів.
Законопроєкт у другому читанні розглядався по розділах і депутати не представляли, запропоновані ними зміни. Однак під час розгляду документу, зачитуючи номери поправок на відхилення, тоді це перший віцеспікер Руслан Стефанчук кілька разів пропустив слово тире, оскільки в залі було дуже шумно. Таким чином депутати не відхилили велику кількість зайвих поправок.
Згодом Стефанчук заявив, що після розблокування закону він вивчить, який текст у підсумку буде підготовлений до підписання профільним комітетом.
«Якщо в кінцевому варіанті будуть три суперечливі поправки, то, я думаю, що у нас є всі підстави використовувати 131 статтю Регламенту ВР, яка дає можливість голові ВР – якщо він побачить протиріччя в тексті – винести і одним голосуванням зняти цю суперечність», - заявив згодом Стефанчук.
Навіщо знадобився закон і чому саме зараз, пояснює Юлія Самаєва у статті «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» у ZN.UA.
Також у тексті «Осінь олігархів» вона розповідає, хто з них найкомфортніше почувається зараз, у розпал чергової деолігархізації.