День солідарності з Білоруссю: як у Києві підтримували протестувальників – фото

Фото Відео
Поділитися
Виходити на акції солідарності можна упродовж всього наступного тижня. І навіть згодом.

Сьогодні в усьому світі відзначається День солідарності з Білоруссю. Кожен бажаючий може підтримати людей, які борються за свої права, проти фальсифікації виборів і свавілля силовиків.

Форма підтримки може бути будь-якою - від організації мітингів до публікації світлин із символікою протесту в мережі Інтернет.

«20 вересня і упродовж всього наступного тижня ми закликаємо білоруські діаспори та всіх, хто підтримує Білорусь, проводити мітинги, вивішувати прапори, писати білоруським політв'язням і висловлювати слова підтримки в Інтернеті. Важлива будь-яка солідарність!» - пояснила одна з лідерів опозиції Світлана Тихановська.

Ініціативу підтримали як окремі люди, так і провідні політичні діячі, міністри, європарламентарі. Вони публікують слова підтримки в соцмережах і записують відео. Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус зустрівся з Тихановською.

«Я підтвердив, що Литва підтримує білорусів у їхньому прагненні визначати майбутнє своєї країни у вільний і демократичний спосіб, не наражаючись на переслідувань і тортури», - зазначив він.

Україна не стала винятком - у Києві на підтримку Білорусі та білорусів знову вийшли небайдужі українці. З біло-червоно-білими прапорами учасники акції пройшли до Посольства Білорусі в Україні.

З біло-червоно-білими і синьо-жовтими прапорами учасники акції пройшли від Майдану Незалежності до Посольства Білорусі в Україні.

«Українці єдині в підтримці білоруської нації, представники якої прийшли на допомогу Україні у важкі часи подій Революції Гідності і російсько-української війни», - зазначили організатори.

В акції взяли участь українські та білоруські громадські активісти, організації і прості громадяни, повідомляє «Укрінформ».

Нагадаємо, це вже не перша акція солідарності з білорусами, яка проводиться в Києві та інших європейських столицях. В Україні акції солідарності проводилися в Дніпрі, Одесі, Львові, Харкові та інших містах.

У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Алєксандра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська – 10% голосів виборців. Україна, ЄС і низка європейських країн не визнають Лукашенка президентом Білорусі.

ОМОН застосовує проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестуювальників загинули, десятки зникли безвісти.

Режим Алєксандра Лукашенка зробив ставку на час як на природний фактор зменшення кількості протестувальників. Але одночасно намагається точковими репресіями збити протести і взяти ситуацію під контроль. Докладніше про те, чи вдасться йому це –у статті Володимира Кравченка «Разом чи нарізно?» для ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі