У МВС Білорусі відповіли на звинувачення Human Rights: «Зґвалтувати в автозаку неможливо»

Поділитися
У МВС Білорусі відповіли на звинувачення Human Rights: «Зґвалтувати в автозаку неможливо» © Tut.by
"Можу відповідально сказати, що свідчень зґвалтування з боку співробітників міліції немає". 

Human Rights, міжнародна правозахисна організація, закликала ОБСЄ та ООН розслідувати випадки насилля з боку силовиків під час президентської кампанії в Білорусі. Про це йдеться повідомленні білоруської редакції видання «Радіо Свобода».

В організації зібрали свідчення, які вказують на те, що деякі випадки побиття та катування виходять за рамки розуміння.

Наприклад, 30-річний програміст заявив, що його згвалтували кийком. Це зробив старший омонівець в машині після того, як чоловіка впіймали 11 серпня.

Слова потерпілого підтвердили фахівці. Вони видали йому документ, в якому йдеться про те, що в чоловіка зафіксовано гематоми в районі мошонки, заднього проходу, а також черепно-мозкову травму та струс мозку.

"ОМОН вимагав розблокувати телефон. Я відмовився. Вони покликали старшого. Він став погрожувати - "кийок у зад засуну". Потім розрізав мені шорти і труси ззаду хрест-навхрест, крикнув своїм, чи є у кого презерватив. Я лежав на підлозі обличчям вниз, але бачив, як він натягав презерватив на кийок. і встромив його мені в задній прохід. Витягнув, знову вимагав пароль. Бив кулаками і ногами - по ребрах, по обличчю, по зубах...", — повідомив постраждалий.

У Міністерстві внутрішніх справ назвали інформацію фейком, додаючи, що зґвалтувати когось в автозаку неможливо.

"Можу відповідально сказати, що свідчень зґвалтування з боку співробітників міліції немає. Інформація про те, що були згвалтування, звичайний фейк. Згвалтувати в автозаку не можна", — заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич 16 вересня під час пресконференції .

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже в шостий раз. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановська - 10% голосів виборців.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Україна і ще шість країн підтримали декларацію Європейського Союзу щодо виборів у Білорусі. 15 серпня Міністерство закордонних справ України офіційно відреагував на результати виборів у Білорусі. Через два дні МЗС України відкликав свого посла з Білорусі.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі