Євгена Коваля, який, по суті, є автором нинішньої версії вбивства журналіста Павла Шеремета, звільнили з поліції, повідомляє «Слідство.Info». Сам Коваль вважає, що причина його звільнення є політичною.
«Причина звільнення напевно політична. Бо по роботі питань немає», — зазначив Коваль.
Водночас він не сказав, кому, на його думку, могло бути вигідним звільнення. Коваль просто зазначив, що «відверто не знає. Просто звільнили».
Згідно з даними Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію перед звільнення потрібно подати протягом 20 робочих днів після самого звільнення. Враховуючи дані в декларації Коваля, його останнім робочим днем було 20 серпня. Також із декларації видно, що після звільнення він отримав 830 тис. грн.
Як перший заступник голови Нацполіції Коваль очолював кримінальну поліцію. Зокрема, він був керівником слідчо-оперативної групи, яка розслідувала вбивство журналіста Павла Шеремета. Матеріали слідства викликали багато питань у громадськості.
«Проте, здається, певний час робота Коваля керівництву держави подобалася – ось ще у січні він отримував орден «За мужність» від президента. Тепер же, коли Аваков (ексміністр внутрішніх справ Арсаен Аваков - ред.) пішов, а керувати міністерством прийшла знову-таки людина президента - Денис Монастирський - генерала тихенько, без гучних заяв, звільняють. Чи означає це, що президент більше не вірить у версію вбивства Шеремета, яку презентував Коваль і його команда? Чи буде ревізія роботи головного слідчого у цій справі?», – зазначила у Facebook журналістка Анна Бабінець.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка взяв під варту без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.
Згодом Кузьменко та Антоненко відправили під цілодобовий домашній арешт. Дугарь пом'якшили запобіжний захід до нічного домашнього арешту, а потім - до особистого зобов'язання. Андрій Антоненко провів у СІЗО понад 500 днів.
У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.
Колеги Шеремета з "Української правди" засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.
Колишній заступник генпрокурора Віктор Чумак визнав, що «справа Шеремета» є політично мотивованою, а на пресконференції за участю Авакова, Зеленського і Рябошапки фактично було порушено презумпцію невинуватості.