ВІРТУАЛЬНИЙ ДРУГ: в Україні з'явився перший чат-бот для психологічної підтримки

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Telegram-бот Селя створили для допомоги підліткам

У Києві презентували проєкт "ВІРТУАЛЬНИЙ ДРУГ" — перший український мультимедійний чат-бот для психологічної підтримки підлітків. Проєкт реалізовано Міжнародним фондом Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду. 

Селя — Telegram-бот для соціальної адаптації підлітків, який допомагатиме їм краще зрозуміти себе, налагодити стосунки з батьками, вчителями та друзями і прийняти правильні рішення. Психологи проєкту розробили 250 діалогів, які поєднані логіко-семантичним зв'язком та охоплюють найактуальніші теми:

  • стосунки у школі;
  • стосунки з батьками;
  • стосунки з друзями та про пошуки себе і свого "Я". 

Василь Артюшенко, ZN.UA

Розробники проєкту інтегрували у чат-бот відеоблоги із фрагментами життєпису і творчості Івана Франка, який є авторитетним, досвідченим другом і має відповіді на усі найскладніші запитання, навіть дуже інтимні. Він дає цінні поради дівчатам та хлопцям, як протидіяти цькуванню та домашньому насильству, як захищати свої права та знаходити час на важливі речі, як навчитися вирішувати конфлікти та уникати маніпуляцій, як стати цікавим та успішним.

Чат-бот любить піджартувати, користується молодіжним сленгом, але в діалогах використовує професійні поради психологів, проте не замінює професійну психологічну допомогу і не проводить психологічні консультації. Чат-бот Селя містить елементи штучного інтелекту, що дає їй можливість удосконалюватися і розширювати контент. Через емпатію вона допомагатиме підліткам долати психоемоційні розлади. Усе спілкування відбуватиметься конфіденційно. 

Віртуальний друг у TELEGRAM - @Sela_Vi_bot.

Проблеми психічного здоров’я варті не меншої уваги і не менш поширені серед українців, ніж інші типи захворювань. На жаль, тема турботи про власне психічне здоров’я все ще трохи викривлена в Україні й ототожнюється з психіатричною системою, адже 90% фінансування, яке виділяється на психічне здоров’я, йде саме на психіатрію. Про те, що відбувається в цій сфері сьогодні, читайте у статті Артема Осипяна «Перші дні психічного здоров’я в Україні, останні — каральної психіатрії».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі