Перший Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей незабаром запрацює в Україні

Поділитися
Перший Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей незабаром запрацює в Україні © Прокуратура АР Крим та міста Севастополя
Центр Barnahus є спільним проєктом Офісу генерального прокурора, Міністерства юстиції та ЮНІСЕФ.

У Вінниці незабаром запрацює перший в Україні Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, повідомили у ході виїзного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, яке пройшло у Вінниці, повідомили в Офісі генерального прокурора.

Участь у ньому взяли заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, заступник міністра юстиції Олександр Банчук, заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Лора Білл, правозахисники та експерти.

“Ключове в роботі правоохоронців та органів правосуддя - це захист інтересів і прав дітей, незалежно від їх статусу в кримінальному провадженні: підозрювані вони, потерпілі або свідки. Важливим є розвиток ініціатив щодо застосування кращих стандартів та міжнародних практик, саме тому в Офісі Генерального прокурора вже рік працює Департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству, що по своїй суті є міні-моделлю ювенальної юстиції, бо охоплює всі правопорушення, де учасниками є діти”, - наголосив Гюндуз Мамедов.

Учасники засідання також обговорили законопроєкт "Про юстицію, дружню до дитини", який був розроблений членами Міжвідомчої координаційної ради та переданий на розгляд парламенту, і який запроваджує інститут ювенальної юстиції в Україні.

Зазначається, що щорічно жертвами злочинів стають понад 5 тисяч неповнолітніх. Тільки з початку року кількість постраждалих дітей збільшилася на 17%, на 37% - постраждалих від тяжких та особливо тяжких злочинів, насамперед умисних вбивств, замахів і зґвалтувань.



Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі