Вчені розповіли, як коронавірус проникає в мозок

Поділитися
Вчені розповіли, як коронавірус проникає в мозок Вчені з'ясували, як коронавірус проникає в мозок © depositphotos/ Irochka
Під час COVID-19 іноді виявляються неврологічні симптоми.

Американські вчені заявили про те, що з'ясували, як новий коронавірус проникає в мозок пацієнтів. Через це у деяких пацієнтів з'являються неврологічні розлади: сплутаність свідомості, дезорієнтація, психози або погіршення пам'яті, повідомляє «УНІАН».

"Виявилося, що коронавірус SARS-CoV-2 здатний заражати нейрони, відповідальні за обробку та передачу нервових імпульсів, астроцити, які теж знаходяться в мозку, а також гліальні клітини спинного мозку, які підтримують і захищають нейрони", - заявив Рікардо Коста з Державного університету охорони здоров'я Луїзіани.

За його словами, вченим вже було відомо, що частнки коронавірусу чіпляються до клітин дихальної системи, прикріплюючтсь за допомогою шипів до рецепторів під назвою ACE-2. Але було неясно, чи є у клітин мозку схожі рецептори, що могло б пояснити неврологічні симптоми.

Вчені детально дослідили білки на поверхні нейронів і астроцитів, зосередившись на пошуку рецепторів АСЕ-2. Потім дослідники піддали клітини центральної нервової системи впливу SARS-CoV-2, його модифікованої версії, яка не могла заразити вчених.

Дослідники підтвердили, що у нейронів і астроцитів є рецептори АСЕ-2, через які обидва типи клітин можуть бути заражені. Але астроцити заражаються рідше, ніж нейрони.

"Астроцити можна порівняти з головними "воротами" нашого мозку. Крім усього іншого вони відповідають за отримання поживних речовин з крові для нейронів. З іншого боку, їхнє завдання - стримувати різні частинки, які можуть завдати шкоди нейронам", - зазначив Коста.

На відміну від астроцитів нейрони більш уразливі до інфекції. Це означає, що достатньо зараження всього декількох астроцитів, щоб коронавірус швидко поширився по тканині мозку. Саме тому у деяких пацієнтів виявляються неврологічні симптоми, а в інших - ні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Дані досліджень вказують на те, що люди, які одужують після COVID-19, можуть відчувати довготривалий вплив на здоров'я. Найбільш масштабне у своєму роді дослідження, опубліковане в п’ятницю в медичному журналі The Lancet встановило, що втома та труднощі зі сном є найпоширенішими симптомами після коронавірусу, які спостерігаються у 63% та 26% пацієнтів відповідно, через шість місяців після встановлення їх первинного діагнозу. Захворювання також може давати тривалі психологічні ускладнення: 23% пацієнтів повідомляють про тривогу або депресію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі