Російські спецслужби отримають повний доступ до даних інтернет-користувачів

Поділитися
Російські спецслужби отримають повний доступ до даних інтернет-користувачів Російські спецслужби отримають повний доступ до даних інтернет-користувачів © Tverigrad.ru
Повний доступ до даних користувачів інтернету має намір отримати російська ФСБ. Погоджено проект наказу, згідно з яким до 1 липня 2014 року спецслужба отримає доступ до всіх IP-адрес, електронних поштових скриньок та інших даних. Щоправда, у Мінзв'язку і масових комунікацій РФ поквапилися "заспокоїти" росіян: ФСБ ось уже п'ять років може отримувати всі їхні дані.

Федеральна служба безпеки Росії хоче максимально контролювати інформацію в інтернеті, однак деякі пункти підготовленого Міністерством зв'язку і масових комунікацій РФ проекту наказу суперечать Конституції Росії, пише в понеділок, 21 жовтня газета "Коммерсант". Цю публікацію сьогодні обговорюють на більшості новинних ресурсів Рунета.

Так, Мінкомзв'язку РФ за погодженням зі спецслужбами підготувало проект наказу, який зобов'язує кожного інтернет-провайдера підключити свою мережу до обладнання, яким керують спецслужби. Через спеціальне обладнання буде проходити весь інтернет-трафік. Спецслужби отримають технічну можливість записувати всі дані, що надходять, і зберігати їх не менше 12 годин. У проекті наказу перераховано також інформацію про користувачів інтернету, яка буде передаватися провайдером спецслужбам. Це, зокрема, телефонний номер, IP-адреса, імена облікових записів, адреси електронної пошти, номери ICQ та інтернет-телефонії. А ще провайдерів зобов'яжуть передавати інформацію про розташування абонентських терміналів.

Дана інформація викликала широкий суспільний резонанс у Росії, і у Мінкомзв'язку РФ вирішили "заспокоїти" російських інтернет-користувачів: оператори зв'язку ось уже п'ять років як зобов'язані у межах системи оперативно-розшукових заходів (СОРЗ) надавати спецслужбам інформацію в інтересах держбезпеки, у випадках, встановлених федеральними законами. Новий наказ міністерства, який зараз проходить міжвідомче узгодження, нічого "принципово нового" в обов'язки операторів не додає, заявили у прес-службі Мінкомзв'язку, передає ИТАР-ТАСС.

Тим самим чиновники дали зрозуміти, що не вважають значним нововведенням те, що телекомунікаційні компанії тепер будуть повинні записувати і зберігати дані про користувачів та інтернет-трафік, а ФСБ отримає до цього сховища повний доступ. Досі оператори просто передавали дані уповноваженим органам на їхню вимогу.

Про те, що спецслужби з 2008 року можуть отримати будь-які дані користувачів інтернету, нагадав і провідний аналітик компанії Mobile Research Group Ельдар Муртазін. "Доступ до всіх комунікацій у Росії у спецслужб існує. Інформація, яка пройшла зараз - застаріла, тому що доступ є вже сьогодні. ФСБ може отримати будь-яку інформацію про користувача, тому ніяких додаткових опцій не потрібно", - сказав він Російській службі новин.

При цьому він не вважає, що права громадян дуже порушуються, "тому що будь-яка держава втручається у приватне життя".

Щоправда, інші експерти вважають, що низка положень наказу порушують конституційні права громадян. Багато учасників ринку, як і громадськість, стурбовані можливістю введення у законодавче поле цієї ініціативи. Правозахисники вважають, що таким чином порушуються багато основних прав громадян Росії.

Зокрема, аналітик правозахисної асоціації "Агора" Дамір Гайнутдінов у коментарі "Дождю" з цього приводу зазначив, що ефективне застосування даного закону "залежить від політичної волі, від бажання ФСБ боротися з цими злочинами і дійсно захищати цивільного права та інтереси учасників інтернет-обміну".

У свою чергу колишній хакер Олександр Варський сказав телеканалу, що такі законопроекти можуть виявитися корисними в тому сенсі, що у державі будуть працювати справжні професіонали, "випускники гідних вишів". "Але якщо це закон про те, як кремезні хлопці будуть вриватися в офіси і мати право виносити системні блоки, то мені це не цікаво", - додав він.

Тема стеження за діями користувачів інтернету актуалізувалася у зв'язку зі скандалом, ініційованим 3, який повідомив громадськості про програми спостереження за людиною в мережі у США. Окремо варто відзначити, що сам Сноуден отримав притулок у Росії. !zn

Читайте також:

У Росії в 2014 році з'явиться державний інтернет-пошуковик

Росія внесла Facebook в реєстр заборонених сайтів

Правозахисники назвали Росію глобальною загрозою для вільного інтернету

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі