Рунет протестує: скандальний "антипіратський" закон набув чинності

Поділитися
Рунет протестує: скандальний "антипіратський" закон набув чинності © РИА Новости
З 1 серпня у Росії запрацював закон, який дозволяє блокувати ресурси з контрафактним відео. На знак протесту оголосили страйк понад 1500 сайтів. Експерти очікують масових позовів правовласників до "ВКонтакте" і YouTube.

Незважаючи на масовий протест інтернет-компаній, 1 серпня у3ї набув чинності закон про захист інтелектуальних прав в інтернеті, відомий під назвою "антипіратський" закон.

Він запроваджує механізм досудового блокування інтернет-сайтів, які незаконно розміщують фільми, а також посилання на подібні ресурси.

Роскомнагляд вже відкрив сайт, через який до нього буде надходити інформація про рішення Московського міського суду про закриття інтернет-ресурсів з піратськими фільмами.

Ця сторінка доступна за адресою "nap.rkn.gov.ru". Реєстр нагадує за своєю структурою відкритий у 2012 році список заборонених сторінок, що містять інформацію про суїциди, наркотики і порнографію.

На знак протесту більше півтора тисяч сайтів російськомовного сегменту інтернету вирішили в цей день провести страйк. На головних сторінках цих ресурсів розміщено текст на чорному тлі: "Сайт заблоковано за рішенням органів державної влади. Подібне повідомлення ви незабаром зможете спостерігати замість своїх улюблених сайтів".

Помітять страйк рядові користувачі інтернету чи ні, залежить від того, чи приєднаються до акції великі портали, вважає співголова "Асоціації користувачів інтернету" Станіслав Козловський.

"А ось що точно вони помітять, це як з 1 числа компанії-правовласники подадуть до суду на "ВКонтакте", на Яндекс і YouTube, і десь днів через п'ять-шість виявиться, що відео в Рунеті немає, або якісь сайти заблоковані. Я розмовляв з багатьма правовласниками - у них вже готові всі ці папери, вони тільки чекають настання 1 серпня", - пояснив Козловський в інтерв'ю Російській службі Бі-бі-сі.

На державному сайті "Російська громадська ініціатива" зараз йде збір підписів за скасування цього закону: підписалися вже більше 56 тис. осіб, проте для того, щоб ініціатива надійшла на розгляд уряду, необхідно зібрати 100 тис. підписів.

У тексті звернення до органів влади йдеться, що закон був прийнятий квапливо, без обговорення з інтернет-спільнотою та без урахування думки професіоналів галузі. Серед тих, хто виступив проти закону, згадуються Яндекс, Google, Mail.ru Group, Афіша-Рамблер-СУП, RU-CENTER, Хостинг-Центр, Ozon.ru і представники багатьох громадських організацій.

Експерти прогнозують, що прийняття законопроекту у поточній редакції спричинить масовий відтік російських власників сайтів під іноземну юрисдикцію, фінансові втрати і широкомасштабні порушення прав законослухняних російських громадян і компаній.

При цьому восени російські законодавці мають намір доопрацювати "антипіратський" закон, додавши до нього літературні тексти та музичні твори, а також, мабуть, посилання на них.

"А література - це значить, будь-які тексти. Тобто будь-яка сторінка в інтернеті, будь-який коментар - це текст, гіперпосилання на них стає, за цим законом, підставою для закриття сайту", - зазначив Козловський.

Так звані "торрент-файли" - досить популярний спосіб завантаження різних (у тому числі і піратських) матеріалів з інтернету - також виявляються з 1 серпня поза законом. !zn

Читайте також:

Україна повернула офіційний статус найбільш "піратської" країни в світі

Прем'єра третього сезону "Гри престолів" встановила світовий рекорд інтернет-піратства

Російські спецслужби отримали можливість відстежувати розмови у Skype

Для боротьби з порушенням авторських прав в Україні мають намір обкласти податком телефони і ноутбуки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі