Державна служба інтелектуальної власності пропонує змінити розмір відрахувань у рахунок організацій колективного управління авторськими правами з продажу електронного обладнання, яке може здійснювати відтворення аудіо - і відеофайлів. Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів, підготовленому держслужбою.
У проекті зазначено 38 позицій електронного устаткування, відрахування з якого будуть варіюватися від 1,5% (магнітофон, відеомагнітофон, програвач касет із функцією запису) до 0,02% (радіо з декою для CD з функцією запису на флеш-карту).
Також будуть встановлені відрахування з постачання ноутбуків - 0,2%; стільникових телефонів і планшетів - 0,15%; флеш-карт, накопичувачів на жорстких дисках і карт пам'яті - 0,75%; рекордерів DVD, HD DVD і Blu-Ray - 1%.
Раніше розмір відрахувань становив від 3% до 5%, однак стягувався з меншого числа позицій.
Запропоновані зміни направлені на вирішення проблемних питань, пов'язаних із тим, що види і можливості обладнання та матеріальних носіїв, за допомогою яких можна здійснити відтворення у домашніх умовах об'єктів авторських і суміжних прав, значно розширилися, що призвело до відсутності виплат відрахувань авторам подібних об'єктів.
Обговорення проекту змін триватиме до 22 червня.
Нагадаємо, 2 травня, влада США назвала Україну головним порушником прав інтелектуальної власності у рамках "Списку 301". У доповіді підкреслювалося, що, якщо Київ не вживатиме належних заходів для захисту інтелектуальної власності, Україна може позбутися низки торговельних пільг.
Пізніше США у зв'язку з цим ініціювали розслідування проти уряду України, яке може вилитися у торгові санкції.
У свою чергу міністр закордонних справ Костянтин Грищенко розкритикував таке рішення США, заявивши, що воно не відображає реальний стан справ і не сприяє україно-американському співробітництву. !zn
Читайте також:
В Україні може з'явитися Патентний суд
США: Україні у перетворенні економіки заважає незахищеність інтелектуальних прав
США погрожують Україні санкціями за злісне порушення авторських прав