На старих знімках знайшли можливі сліди загадкової Дев'ятої планети

Поділитися
На старих знімках знайшли можливі сліди загадкової Дев'ятої планети Свідчення існування Дев'ятої планети знайшли на старих знімках © NASA
Джерела випромінювання знайшли на знімках, зроблених 1983 року.  

Астроном Майкл Рован-Робінсон з Університетського коледжу Лондона заявив про те, що знайшов на знімках, зроблених апаратом IRAS у 1983 році, три загадкові точкові джерела. На його думку, це можуть бути сліди існування Дев'ятої планети, повідомляє Science alert.

Видання зазначає, що поки що доступний лише препринт статті вченого, тобто вона не пройшла рецензування в науковому журналі. Сам Рован-Робінсон зізнається, що виявлені сигнали на знімках навряд чи є прямим виявленням планети. Але ці спостереження можуть лягти в основу нових моделей, які дозволять визначити точніший регіон для пошуків загадкової Планети Х.

«З огляду на низьку якість виявлень IRAS, обмеження дослідження та те, що це дуже складна область простору для інфрачервоних спостережень, ймовірність того, що кандидат є реальним, невелика. Але, враховуючи, що гіпотеза Дев'ятої планети дуже цікава, було б доцільно перевірити, чи не відповідає об'єкт запропонованим параметрам і чи не знаходиться він у запропонованій області неба», - написав учений.

Дискусії про те, що на зовнішніх межах Сонячної системи може існувати ще одна планета, велися протягом десятиліть. Новий виток їм було покладено у 2016 році, коли було отримано нові можливі свідчення її існування.

Виявити ж цю планету важко. Передбачається, що вона в п'ять-10 разів масивніша за Землю і обертається навколо Сонця на відстані 400-800 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця - середня відстань від нашої планети до зірки). Для порівняння, Плутон знаходиться на відстані 40 астрономічних одиниць від Сонця.

Об'єкт знаходиться дуже далеко і доволі невеликий. Імовірно також, що він не відбиває достатньо сонячного світла. Але що важливіше, ми точно не знаємо, в якій частині неба його шукати.

Супутник IRAS працював протягом 10 місяців із січня 1983 року, провівши інфрачервоні спостереження за 96% нічного неба. Знайти невеликі та холодні об'єкти, на зразок Планети Х, на цій довжині хвилі можливо, тому Рован-Робінсон вирішив ще раз вивчити дані, зібрані майже 40 років тому.

З майже 250 тисяч точкових джерел, які виявив IRAS, лише три становлять інтерес з погляду пошуків Дев'ятої планети. Супутник виявив джерело, що рухається в червні, липні і вересні 1983.

Але це джерело не можна вважати безперечною ознакою існування Дев'ятої планети. Регіон неба, в якому його знайшли, знаходиться під впливом галактичних хмар, що світяться в інфрачервоному світлі. Можливо, що джерело – це лише шум від цих хмар.

Але якщо це джерело виявиться справжнім, воно може розширити наші знання про Дев'яту планету. За даними IRAS, вона може бути в три-п'ять разів масивніша за Землю і знаходиться на відстані 225 астрономічних одиниць від Сонця. Рух джерела по небу може також розповісти про орбіту планети, підказавши те, в якому регіоні її варто шукати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі