Вчені заявили про відкриття дев'ятої планети Сонячної системи

Поділитися
Вчені заявили про відкриття дев'ятої планети Сонячної системи Вся інформація про дев'яту планету заснована на прорахунку орбіт семи раніше відомих транснептунових об'єктів © nature.com
На думку астрономів, дев'ята планета знаходиться на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі.

Співробітники Каліфорнійського технологічного університету Макл Браун і Костянтин Батигін отримали нові докази існування дев'ятої планети- великого транснептунового об'єкта на межі Сонячної системи. Безпосередньо побачити планету астрономам не вдалося, але вчені наводять непрямі дані про орбіти інших об'єктів пояса Койпера, які вказують на існування дев'ятої планети. Стаття дослідників прийнята до публікації в Astronomical Journal, її зміст і призводять Nature та Science.

Браун і Батигін стверджують, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

Вся інформація про дев'ятою планеті заснована на прорахунку орбіт семи раніше відомих транснептунових об'єктів, серед яких Седна (відкрита тим же Брауном), об'єкти 2004 VN112, 2013RF98 та інші. Орієнтації орбіт даних об'єктів кластеризуются таким чином, що змушують припускати існування великого тіла, яке справляє на них потужний гравітаційний вплив. Як кажуть астрономи, ймовірність випадкового збігу орбіт в даному випадку складає не більше 0,007%.

Проте вчені зізнаються, що "до тих пір, поки на планету не вдасться детектувати безпосередньо [за допомогою телескопів], її існування буде залишатися гіпотезою". Через віддаленість від Сонця і великий розкидпараметрів орбіти для спостереження дев'ятої планети неможливо використовувати телескопи з вузьким полем видимості на кшталт "Хаббла" - просто не зрозуміло, на яку частину неба направляти їхній об'єктив. Допомогти в цьому могла б обсерваторія "Субару", телескоп якою має високу чутливість при широкому поле огляду, проте навіть з його допомогою прямі пошуки дев'ятої планети можуть зайняти не менше п'яти років.

Раніше вчені заявили про те, що в момент утворення Сонячної системи 4,6 мільярдів років тому на світ з'явилися тільки вісім відсотків потенційно придатний для життя планет. Решта ж 92% будуть утворені вже після того, як Сонце вибухне і наша планета зникне через шість мільярдів років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі