Астрономи з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії знайшли найближчу до Землі потенційно придатну для життя планету. Як повідомляє "Сіньхуа", планета розташовується в сузір'ї Змієносця на відстані 14 світлових років від Землі.
Австралійські астрономи з'ясували, що навколо червоного карлика Wolf 1061 М-класу обертаються три планети. Планети більше Землі в 1,4 рази, 4,3 рази і 5,2 рази, а оборот навколо зірки вони здійснюють за 5,18 та 67 днів відповідно.
Дві з цих планет не можуть бути придатними для життя, оскільки одна знаходиться надто близько до зірки, а друга дуже далеко від неї. А от середня планета Wolf 1061c, за оцінкою вчених, може виявитися населеною. Зокрема, дослідники припускають, що на ній може міститися вода в рідкому вигляді.
Вчені порівнюють планету з відкритою раніше Gliese 667Cc, яка знаходиться на відстані 22 світлових років від Землі. Її маса приблизно в 4,5 рази перевершує земну. Оберт навколо материнської зірки планета здійснює за 28 днів. Червоний карлик, навколо якого обертається планета, набагато холодніший за Сонце, тому астрономи вважають, що вона знаходиться у жилій зоні зірки.
Раніше вчені заявили про те, що в момент утворення Сонячної системи 4,6 мільярдів років тому на світ з'явилися тільки вісім відсотків потенційно придатний для життя планет. Решта ж 92% будуть утворені вже після того, як Сонце вибухне і наша планета зникне через шість мільярдів років.