Більше 90% схожих на Землю планет ще не "народилися" - вчені

Поділитися
Більше 90% схожих на Землю планет ще не Більшість потенційно придатних для життя планет виникнуть після смерті Сонячної системи © NASA
Більшість потенційно придатних для життя планет виникнуть після смерті Сонячної системи.

Вчені досліджували дані, які були зібрані телескопом "Хаббл" і обсерваторією Кеплер і прийшли до висновку, що в момент утворення Сонячної системи 4,6 мільярдів років тому на світ з'явилися лише вісім відсотків потенційно придатних для життя планет. Решта ж 92% будуть утворені вже після того, як Сонце вибухне і наша галактика зникне через шість мільярдів років. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

Використовуючи дані телескопа "Хаббл", вчені встановили, що 10 мільярдів років тому Всесвіт активно утворював зірки, а на сьогоднішній день цей процес сповільнився. У той же час в результаті Великого вибуху утворилася така кількість газу, що нові зірки і планети будуть утворюватися у Всесвіті ще дуже довгий час.

Обсерваторія Кеплер займається пошуком планет, схожих на Землю за розміром, які знаходяться в жилій зоні зірки. Вчені припускають, що на сьогоднішній день в межах Чумацького шляху існує приблизно мільярд планет розміром з Землю, більшість яких є кам'янистими. Якщо помножити цю кількість на 100 мільярдів галактик, що існують тільки в досяжному Всесвіті, то кількість схожих на Землю планет значно зросте.

Читайте також: Астрономи знайшли ще 10 потенційно населених планет за межами Сонячної системи

Ці висновки дозволяють припустити, що в майбутньому утворюється ще безліч планет, подібних до Землі. За оцінками вчених, остання зірка вибухне не раніше, ніж через 100 трильйонів років, що свідчить про те, що в космічному ландшафті можливі будь-які зміни.

Related video

У липні цього року фахівці NASA заявили про те, що виявили "Другу Землю". Маса і склад Kepler - 452b поки що не відомі, але вчені вважають, що вона складається переважно з каменю. Планета знаходиться у 1400 світлових років від Землі, а зірка, навколо якої вона обертається, відноситься до того ж типу, що і Сонце, G2.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі