Вчені знову засумнівалися в існуванні Дев'ятої планети

Поділитися
Вчені знову засумнівалися в існуванні Дев'ятої планети Вчені вважають, що ніякої Дев'ятої планети немає © nature.com
«Докази», які вказують на її наявність, виявилися особливостями спостережень небесних об'єктів.

Міжнародна група вчених провела новий аналіз даних і заявила про те, що загадкової Дев'ятої планети, про яку вперше заявили в 2014 році, ймовірно, немає. Кластеризації транснептунових об'єктів, яка вказувала на її існування, насправді немає, а те, що побачили вчені, можна пояснити особливостями спостережень, повідомляє Naked science.

Найбільш переконливі аргументи на користь існування Дев'ятої планети в 2014 році висунув астроном Чедвік Трухільо з колегами. Цю ідею трохи пізніше, в 2016 році, розвинули Майкл Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту. Астрономи відзначили подібності в орбітальних параметрах деяких транснептунових об'єктів, які назвали кластеризацією. За їхніми розрахунками, вірогідність такої подібності в результаті звичайного збігу дорівнює 0,07%. Це означає, що на ці об'єкти впливає якась велика планета і це не Нептун.

Вся гіпотеза не раз піддавалася критиці. Якщо ж повернутися до основи аргументації, все впирається в кластеризацію орбіт транснептунових об'єктів. І цей факт і поставила під сумнів міжнародна команда вчених в новому дослідженні.

Вчені стверджують і наочно показують розрахунками, що «кластеризація» орбіт ТНО - лише результат позитивного зворотного зв'язку. Вони проаналізували півтора десятка виявлених за останні роки транснептунових об'єктів з екстремальними орбітами і знайшли пояснення їхньої унікальності.

Астрономи просто дивилися туди, куди хотіли, в пошуку небесних тіл з певними характеристиками. Це підтверджується відкриттям кількох інших об'єктів, які чудово вписуються в модель Сонячної системи без будь-якої дев'ятої планети. Іншими словами, оскільки ТНО вкрай важко знайти, і, щоб це зробити, треба пильно стежити за дуже вузькою ділянкою неба, вчені шукають певні класи таких тіл. В результаті і знаходять, що хотіли. Якщо чутливість інструментів збільшиться або так само уважно почати вивчати інші ділянки неба вже наявними телескопами, кількість відкритих ТНО різко зросте.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що дев'ята планета повинна знаходитися на орбіті з періодом близько 15 тисяч років, а її маса в 10 разів перевищує масу Землі. У найближчій точці дев'ята планета підходить до Сонця на відстань, що в сім разів перевищує радіус орбіти Нептуна - на 200 астрономічних одиниць (астрономічна одиниця дорівнює відстані від Сонця до Землі). Дальня точка орбіти віддалена від нашої зірки на 600-1200 астрономічних одиниць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі