Мозок захищає людину від усвідомлення власної смертності – вчені

Поділитися
Мозок захищає людину від усвідомлення власної смертності – вчені Мозок захищає нас від усвідомлення неминучості смерті © Naked Science
Мозок розглядає смерть як щось, що може статися тільки з іншими людьми.

Ізраїльські вчені заявили про те, що мозок людини оберігає її від усвідомлення власної смертності. Робить він це класифікуючи смерть як нещасний випадок, який може статися тільки з іншими людьми, повідомляє The Guardian.

"Мозок не приймає того, що смерть пов'язана з нами. У нас є цей первинний механізм, який означає, що коли мозок отримує інформацію, пов'язану зі смертю, він зазначає, що вона нерелевантна, тому ми не повинні їй вірити", - заявив один з авторів дослідження Яїр Дор-Зідерман.

Захист людини від думок про майбутню смерть може бути критично важливим для життя зараз. Цей механізм може бути активований на ранніх етапах життя, коли розум людини розвивається і вона розуміє, що смерть приходить до всіх.

"У той момент, коли у вас з'являється здатність поглянути в майбутнє, ви розумієте, що в певний момент ви помрете і що ви не можете нічого з цим зробити. Це розходиться з нашою біологією, основне завдання якої - підтримувати нас живими", - зазначає Дор-Зідерман.

Для того, щоб зрозуміти, яким чином мозок людини реагує на думки про смерть, вчені провели експеримент за участю добровольців. Їм показували зображення на моніторі, а дослідники стежили за активністю мозку. Добровольці бачили на екрані своє обличчя і обличчя інших людей, але в кінці їм показували зображення, яке йшло врозріз з попередніми. У результаті мозок подавав сигнал подиву.

Крім того, над обличчями були написані різні слова, половина з яких була пов'язана зі смертю. Виявилося, що якщо обличчя самої людини з'являлося поряд зі словами, пов'язаними зі смертю, мозок блокував можливість прогнозування, відмовляючись пов'язувати людину з неминучим кінцем.

За словами вчених, це означає, що мозок захищає людину від екзистенційних загроз і думок про власну смерть, блокуючи можливість прогнозування або розглядаючи смерть як щось, що може статися тільки з іншими.

"Ми не можемо раціонально заперечувати, що ми колись помремо, але ми розглядаємо це як процес, який відбувається з іншими людьми", - відзначають дослідники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені знайшли спосіб подолати старіння

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі