Вчені знайшли спосіб подолати старіння

Поділитися
Вчені знайшли спосіб подолати старіння Вченим вдалося зупинити старіння у мишей © N+1
Дослідники виявили молекулу, яка грає одну з ключових ролей у процесі старіння.

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни виявили молекулу, яка, імовірно, відіграє одну з ключових ролей у процесі старіння. Як повідомляє EurekAlert!, вплив на цю молекулу може допомогти продовжити життя.

У ході дослідження вчені зосередили увагу на пошуку зв'язку між РНК-зв'язуючими білками і старінням. Для початку вони просканували тіла літніх тварин для того, щоб знайти РНК-зв'язуючі білки, які змінюються в процесі старіння. В результаті було встановлено, що білок Pumilio2 (PUM2) збільшує свою активність у літніх мишей.

Цей білок зв'язується зі специфічними сайтами впізнавання в матричній РНК і пригнічує процес трансляції. Вчені з'ясували, що цим способом інгібується синтез білка, що називається фактором мітохондріального поділу (MFF). Високий рівень останнього також необхідний для митофагії - процесу руйнування дефектних мітохондрій і їхньої заміни на нові.

Придушивши активність PUM2 у мишей, дослідники помітили поліпшення мітохондрій у літніх тварин. Крім того, подібні процеси спостерігалися і у нематод, що дозволяло продовжити життя черв'яків.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі