У ході дослідження вчені вивчили дані учасників проекту Human Connectome, які проходили всебічне обстеження, в тому числі і заповнювали особистісні опитувальники для оцінки депресії і якості сну. Були відібрані приблизно 1000 добровольців обох статей у віці від 22 до 35 років. Їхні опитувальники підтвердили позитивну кореляцію між депресією і безсонням.
Після цього дослідники розглянули 162 ділянки мозку, які тим чи іншим чином пов'язані зі сном, та виявили серед них 39, активність яких також підвищувалася у людей з депресією. Серед цих ділянок особливо виділяються ділянки кори – орбітофронтальна (бере участь у роботі механізмів підкріплення і прийняття рішень), дорсолатеральна префронтальна (важлива для роботи пам'яті) і предклиння в тім'яній області (вважається, що його нейрони відіграють велику роль у виникненні свідомості).
На думку дослідників, збудження цих ділянок і створює зв'язок між депресією і безсонням.
Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.