Вчені пов'язали безсоння з порушенням структури мозку

Поділитися
Вчені пов'язали безсоння з порушенням структури мозку Безсоння пов'язане з порушенням структури мозку © New Scientist
У людей, які страждають безсонням, порушений розподіл білої речовини.

Китайські вчені заявили про те, що у людей, які страждають безсонням, спостерігається порушення розподілу білої речовини в мозку. Результати своїх досліджень вчені опублікували в журналі Radiology.

За словами вчених, не дивлячись на те, що безсоння є досить поширеним явищем, його причини дослідникам досі невідомі. Зазвичай воно виникає у людей, які схильні до денної втоми, занепаду настрою і когнітивних порушень.

У ході своїх досліджень вчені вивчали зв'язок між розподілом білої речовини і тяжкістю розладу у людей, які страждали безсонням. Біла речовина представляє собою пучки аксонів - довгих відростків нервових клітин, що з'єднують одну частину мозку з іншою. Тому, якщо біла речовина пошкоджена, окремі ділянки мозку втрачають зв'язок один з одним.

Читайте також: Жіночий мозок працює більш ефективно, ніж чоловічий – вчені

У дослідженні вчених взяли участь 23 людини, які страждають безсонням, і 30 здорових людей. Всі учасники заповнили анкети, в яких вказали тяжкість розладу, крім того, кожен з них пройшов МРТ головного мозку.

У результаті було встановлено, що у пацієнтів, які страждають безсонням, значно знижена цілісність білої речовини в правій півкулі мозку та таламусі. Ці відхилення також виявилися пов'язані з тривалістю безсоння і ступенем депресії. При цьому основною причиною порушення є втрата мієліну, електроізолюючі оболонки навколо нервових волокон.

Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі