Вчені помітили зміни в структурі мозку у тих, що пережив Голокост

Поділитися
Вчені помітили зміни в структурі мозку у тих, що пережив Голокост Вчені помітили зменшення обсягу сірої речовини в мозку колишніх в'язнів концтаборів © N+1
У колишніх в'язнів відмічено зменшення обсягів сірої речовини.

Чеські вчені заявили про те, що стрес, який перенесли люди, які пережили Голокост, мав довгостроковий вплив на структуру їхнього мозку, а також, можливо, міг негативно позначитися на їхніх дітях і онуках. Як повідомляє EurekAlert, дослідники помітили у жертв Голокосту зменшення обсягу сірої речовини мозку.

При цьому, зміни спостерігалися в областях, пов'язаних з пам'яттю, реакцією на стрес, навчанням, мотивацією та емоціями.

У ході дослідження вчені вивчили дані МРТ 56 людей, їхній середній вік складав 79-80 років. При цьому, 28 людей пережили Голокост, а 28 – складали контрольну групу, ні їхні родичі, ані вони самі не потрапляли в концтабори. Виявилося, що у тих, хто пережив Голокост, обсяг сірої речовини був набагато меншим, ніж у представників контрольної групи того ж віку.

Більш того, дослідники помітили, що найбільш вираженим зменшення обсягу сірої речовини було у колишніх в'язнів, яким на момент звільнення було більше 12 років: це, зазначають вчені, може бути пов'язано з часом, проведеним в концтаборі, або зі сприйняттям випробуваного стресу.

Зараз автори дослідження також вивчають наслідки Голокосту для дітей і онуків тих, хто його пережив. Попередні результати вказують на те, що у дітей колишніх в'язнів ослаблені зв'язки між відділами мозку, що відповідають за пам'ять і обробку емоцій. Надалі вчені планують знайти у нащадків жертв Голокосту біомаркери психологічної резилентності (пластичності) - здатності відновлюватися після стресу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше група вчених з Великої Британії та Китаю вперше змогла показати нейронну основу зв'язку між депресією і безсонням,виявивши ділянки мозку, які пов'язані з поганим сном, і з депресією. Серед цих ділянок області, пов'язані з прийняттям рішень, роботою пам'яті і свідомості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі