В останній тиждень січня у багатьох країнах відбуваються траурні церемонії. Особливі заходи, за традицією, проводяться на території меморіального комплексу Освенцим.
В Україні в день пам'яті жертв Голокосту президент Петро Порошенко закликав не допустити в майбутньому повторення помилок минулого.
"Сьогодні Україна разом з усім цивілізованим світом вшановує пам'ять жертв Голокосту - жахливого злочину нацистів, який став однією з найбільш масштабних катастроф в історії людства. Із сумом у серці згадуємо мільйони життів, загублених тоталітарним нацистським режимом. Ці болісні роздуми - застереження для нас і для майбутніх поколінь, до чого може призвести політика нетерпимості та ненависті", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
За різними даними, у концентраційному таборі "Аушвіц-Біркенау" загинуло від 1,5 до 2 мільйонів людей. Концтабір в Освенцимі звільнено 27 січня 1945 року.
Нагадаємо, Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту встановлено Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 2005 році - у 60-ту річницю визволення в'язнів Освенцима. Прийнята резолюція ООН 60/7 засуджує заперечення Голокосту та закликає всі країни вшановувати пам'ять жертв тієї трагедії.
Адже незакриті рани історії – ідеальне живильне середовище для привнесених або приспаних дуже глибоко у свідомості суспільства інфекцій, смертельних у разі, якщо у цього суспільства відсутній вроджений або щеплений роками розумної історичної політики імунітет. Одним з таких захисних засобів у всьому світу є меморіали Голокосту. Докладніше про створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" у Києві читайте у статті Яни Баринової "Київський меморіал Голокосту: дорога в 77 років" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".