Чигирин був свого часу столицею великого гетьмана, а в селі Суботові, за 12 км від Чигирина, в родовій Іллінській церкві Богдана-Зиновія Хмельницького поховали. В одній із хронік ХVIII ст. є згадка: нібито 1664 року поляки, захопивши Чигирин, за наказом свого воєначальника викинули з усипальниць тіла Богдана і його сина Тимоша. Тоді ж було спалено більшу частину містечка Суботова і зруйновано садибу Хмельницького, але сама церква, хоч як дивно, збереглася.
Свого часу місцевий колгосп намагався розібрати Іллінську церкву на цеглу, та, на щастя, закінчилося тим, що в усипальниці Богдана влаштували зерносховище.
Із перших днів незалежності України в Чигирині пішов процес відродження — почали відновлювати пам’ятники, створювати музеї, облаштовувати край.
Бере активну участь у цьому процесі, сприяє вивченню і популяризації знань про Богдана Хмельницького — нашого великого співвітчизника, політика-інтелектуала, талановитого полководця, дипломата — фонд інтелектуальної співпраці «Україна — XXI століття», очолюваний народним депутатом України Богданом Губським. Із перших днів заснування фонд почав активно допомагати національному історико-культурному заповіднику «Чигирин». Зокрема торік експозиція заповідника поповнилася десятьма чудовими роботами народного художника України Олександра Данченка, присвяченими визвольній війні проти польської шляхти під проводом Богдана Хмельницького. У їх числі і роботи, що майстерно інтерпретують битви під Жовтими Водами, під Корсунем, під Пилявою, подвиг трьохсот під Берестечком. Одне з головних завдань фонду — сприяти поверненню культурно-історичних цінностей, які з тих чи інших причин опинилися у Швеції, Польщі, Росії та інших країнах.
У день народження Богдана Хмельницького в Золотоноші за участі фонду вшановували кращих виробничників, працівників соціальної сфери, медицини, просвітництва — нечасто їм в останні роки дякують за працю, та ще нагороджують і преміюють. Завершилося свято концертом, у якому брали участь Ніна Матвієнко, Анатолій Паламаренко, Дмитро Гнатюк, Богдан Бенюк, Лесь Задніпровський, Юрій Рибчинський, Володимир Засухін. На святі Богдана Губського записали в Золотоніську козачу сотню в складі Черкаського полку, куди свого часу було приписано і Богдана Хмельницького. Як і годилося, за давньою традицією новобранець пройшов суворе випробування — кілька разів одержав палицею по спині. На превелику радість вщерть заповненого залу, ні новобранець, ні палиця не зламалися.