Вчені з Гавайського університету (США) виявили цілий ряд нових галактик, серед яких виявилися справжні рекордсмени за швидкістю зореутворення.
Астрономи, об'єднавши результати спостережень космічного звіздаря «Гершель» і двох наземних телескопів обсерваторії Кека, змогли знайти і з'ясувати вік 767 нових галактик, 5% яких ми бачимо такими, якими вони були більше 10 млрд років тому.
Попереднє найбільше дослідження на цю тему змогло охопити лише 73 галактики.
Як виявилося, багато з відкритих галактик створюють від 100 до 500 зірок на рік, причому в середньому це дуже масивні світила. Загальна маса «річної продукції» кожної галактики може досягати декількох тисяч мас Сонця. Для порівняння: Чумацький Шлях за рік утворює всього одну-дві зірки сонячної маси.
Складним питанням залишається те, як саме ці галактики раннього Всесвіту можуть настільки активно «генерувати» зірки.
Перша теорія на цей рахунок свідчить, що справа у частих зіткненнях галактик одна з одною. Це різко насичує міжзоряне середовище газом, який підживлює зореутворення.
Друга гіпотеза приписує високу швидкість народження нових світил виключно більш високій концентрації міжзоряного газу, що характеризує ранній Всесвіт. !zn
Читайте також:
Поблизу Сонячної системи астрономи знайшли схожу на Землю планету
Телескоп «Хаббл» сфотографував спіральну галактику
Астрономи розширили межі Всесвіту, знайдена нова «прикордонна» галактика (ВІДЕО)