Вчені визначили деякі хімічні речовини у запаху тіла людини, які приваблюють комарів, передає CNN.
Для дослідження збудували арену розміром із льодову ковзанку, куди провели повітряні канали з наметів за огорожею, де спали люди з різними запахами.
Дослідження проводилося на комарах виду Anopheles gambiae, що мешкають в Африці на південь від Сахари, в їх найбільш активні години - між 22:00 і 02:00.
Інфрачервоні камери відстежували рух комарів до різних зразків запахів людей. Ці комарі не були заражені малярією і не могли дістатися до сплячих людей.
Найбільше комарів приваблювали карбонові кислоти, у тому числі масляна кислота, що входить до складу таких "пахучих" сирів, як "Лімбургер". Ці карбонові кислоти виробляються бактеріями на шкірі людини і, зазвичай, непомітні для нас.
При цьому евкаліптол, який входив до раціону харчування одного з учасників дослідження, відлякував комах.
"Це відкриває можливості для розробки приманок або репелентів, які можуть бути використані у пастках для порушення поведінки комарів у пошуках жертви, що дозволить боротися з переносниками малярії в регіонах, де це захворювання є ендемічним", - сказав Едгар Сімулунду, співавтор дослідження.
Москіти здебільшого харчуються нектаром. Однак дорослим самкам потрібна їжа з додатковим білком – кров'ю. Зазвичай у людей від укусу залишається лише маленька червона цятка, проте деякі комарі можуть занести в кров інфекції або паразитів, що загрожує зараженням малярією, яка є причиною понад 600 тис. смертей на рік, в основному серед дітей віком до 5 років, а також вагітних жінок.
Раніше повідомлялося, що інвазивні комарі можуть зруйнувати прогрес у боротьбі з малярією в Африці.