Надтонкі органічні сонячні батареї перетворюють на електрику до 4% енергії світла, яка падає на них. Незважаючи на те, що цей показник нижчий, ніж у деяких кремнієвих батарей, за співвідношенням вага-продуктивність, ці батареї помітно перевершують своїх напівпровідникових конкурентів.
Фізики з Японії та Австрії створили надтонкі - близько 1,5 мікрометра завтовшки - органічні сонячні батареї.
Нова батарея має кілька шарів органічних прошарків - наприклад, з політіофену, - з'єднаних разом. З обох сторін батарея вкрита лавсановою плівкою, що захищає органіку від пошкоджень. Поверх плівки напиленням нанесено електроди, а також еластичні смужки, які забезпечують батареї гнучкість і оберігають електроди від розривів.
За словами дослідників, в лабораторних умовах плівка перетворює на електрику до 4% енергії світла, яка падає на неї. Незважаючи на те, що цей показник нижчий, ніж у деяких кремнієвих батарей, за співвідношенням вага-продуктивність, ці батареї помітно перевершують своїх напівпровідникових конкурентів. Самі дослідники говорять, що їхній винахід знайде застосування при створенні, наприклад, безпілотників.
Розробка австрійців і японців актуальна й тому, що у даний час активно ведуться розробки зі створення літальних апаратів, що працюють на енергії сонячного світла. Найвідоміший приклад - літак на сонячних батареях Solar Impulse. Влітку 2010 року він встановив рекорд перебування у повітрі, пропрацювавши без перерви в небі над Швейцарією 26 годин 10 хвилин і 19 секунд. !zn